شهریور ۳۱
دبیر خبر | ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۷

اجلاس Build 2018، همگام سازی ویندوز با سیستم عامل های موبایلی

شرکت مایکروسافت قصد دارد پشتیبانی خود از اندروید و iOS را افزایش داده و ویندوز را با آن آنها همگام سازی کند.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان، به نقل از «techcrunch»؛ شرکت مایکروسافت به صورت سالانه اجلاسی به نام «بیلد » (Build 2018) را برگزار می کند. این شرکت در روز اول نشست خود از 3 قابلیت جدید برای اندروید و iOS رونمایی کرد که باعث همگام سازی ویندوز 10 با این سیستم عامل ها می شود.

اولین ویژگی «مایکروسافت لانچر» (Microsoft Launcher) نام دارد که قابلیت پشتیبانی از «تایم لاین» (Windows Timeline) را فراهم می کند. تایم لاین به کاربران اجازه می دهد تا فعالیت های خود در یک سیستم عامل را روی نمونه های همگام سازی شده ی دیگر ادامه دهد. برای مثال کاربران قادر هستند عملکرد تحت مرورگر خود را از همان نقطه ی رها شده، روی ابزارهای دیگر از ادامه بدهند. همچنین اگر کاربر در حال کار با یک فایل ورد است، ادامه ی آن را می تواند روی بستر های دیگر پیگیری کند. به علاوه اگر مصرف کننده برنامه ی مورد نیاز روی اندروید را نداشته باشد، این ویژگی نمونه ی مناسب را در گوگل پلی به وی پیشنهاد می دهد.

ویژگی دوم «یور فون» (Your Phone) نام دارد و به کاربران ویندوز اجازه می دهد محتوای تلفن هوشمند خود را روی رایانه مشاهده کرده، از طریق آن پیام های متنی را پاسخ دهند، تصاویر خود را به اشتراک بگذارند و اعلان ها را مشاهده کنند. در نتیجه کاربر دیگر نیازی به در دست گرفتن تلفن خود ندارد. البته این ویژگی در آینده ای نزدیک عرضه خواهد شد و ابتدا در اختیار کاربران اینسایدر قرار می گیرد.

ویژگی سوم ارائه ی قابلیت های مایکروسافت لانچ مانند تایم لاین را از طریق مرورگر اج به کاربران iOS است؛ زیرا این سیستم عامل از لانچرها پشتیبانی نمی کند. این ویژگی در iOS دسترسی به برنامه های اختصاصی مایکروسافت را نیز فراهم می کند.

منبع:

نظرات