بهمن ۰۷
جواد محمدی
دبیر خبر | ۶ مهر ۱۳۹۹

اتهام سایبری مجارستان علیه روسیه و چین

مقامات کشور مجارستان مدعی شدند هکرهای روسیه و چین مؤسسات مالی و مخابراتی این کشور را هدف حمله سایبری قراردادند.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ شرکت مخابراتی مگیار تلکام (Magyar Telekom) مجارستان مدعی شد، به‌تازگی سرورهای رایانه‌ای روسیه، چین و ویتنام برخی خدمات بانکی و مخابراتی مجارستان را هدف یک حمله سایبری قدرتمند قراردادند.

مسئولین مگیار تلکام مدعی شدند، حمله سایبری یادشده از نوع (DDoS) بوده و حجم ترافیک داده‌ها در این حمله 10 برابر حملات (DDoS) است که معمولاً رخ می‌دهد و این بدان معناست که این حمله یکی از بزرگ‌ترین حملات در مجارستان ازنظر اندازه و پیچیدگی بوده است.

این شرکت در اطلاعیه‌ای اعلام کرد:

هکرهای روسیه، چین و ویتنام سعی داشتند با یک حمله (DDoS) مؤسسات مالی مجارستان را تحت تأثیر قرار دهند که علاوه بر آن شبکه‌های شرکت مگیار تلکام را نیز تحت‌فشار قراردادند.

همچنین مقامات مجارستانی مدعی شدند، این حمله در چندین موج صورت گرفته و خدمات برخی از بانک‌های این کشور را مختل کرده و در بخش‌های خاصی از بوداپست (Budapest) پایتخت این کشور، باعث نابودی خدمات شرکت مگیار تلکام شده است.

بانک (OTP) مجارستان نیز ضمن تأیید این حمله مدعی شد، سامانه‌های مخابراتی که برخی خدمات بانکی را ارائه می‌دادند هدف یک حمله (DDoS) قرار گرفتند.

مسئولین این بانک در انتها اعلام کردند، ما به همراه شرکت مگیار تلکام این حملات را دفع کردیم و اختلال ایجادشده در خدمات ما بعدازظهر روز حمله برطرف شد.

منبع: سایبربان

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.