بهمن ۰۹
جواد محمدی
دبیر خبر | ۲۹ مهر ۱۳۹۹

اتهام سایبری آمریکا علیه شش افسر اطلاعاتی روسیه

وزارت دادگستری آمریکا شش افسر اطلاعاتی روسیه را به انجام جرائم سایبری متهم کرد.

به گزارش کارگروه بین الملل سایبربان؛ وزارت دادگستری آمریکا به‌تازگی شش افسر اطلاعاتی روسیه را به اتهام حملات سایبری گسترده تحت پیگرد قضایی قرارداد.

به گفته مقامات وزارت دادگستری ایالات‌متحده این شش افسر روسی متهم هستند که با همکاری یکدیگر مخرب‌ترین و مشکل‌سازترین حملات سایبری را سازمان‌دهی کرده و به شبکه‌های رایانه‌ای مختلف در سراسر جهان خسارت‌های مالی گسترده‌ای وارد کرده‌اند.

وزارت دادگستری آمریکا مدعی شد، این گروه شش نفره بین سال‌های 2015 تا 2019 شبکه برق اوکراین، انتخابات فرانسه، مسابقات المپیک زمستانی کره جنوبی، بندر آمستردام هلند، بندر بمبئی هند و کشورهایی نظیر آمریکا، انگلیس و گرجستان را هدف حملات سایبری قرار داده‌اند.

اتهامات واردشده به این افسران، کلاه‌برداری و سوءاستفاده رایانه‌ای، کلاه‌برداری دیجیتالی، آسیب به رایانه‌های محافظت‌شده و سرقت هویت است.

شش متهم این پرونده که 27 الی 35 سال سن دارند در صورت اثبات اتهامات ممکن است به حداکثر 27 سال زندان محکوم شوند. مقامات وزارت دادگستری آمریکا نام این شش افسر اطلاعاتی روسیه را در فهرست افراد تحت تعقیب قرار داده و گمان می‌کنند که آن‌ها در روسیه به سر می‌برند.

سفارت روسیه در واشنگتن ضمن تکذیب این ادعاها با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، روسیه در انجام حملات سایبری در جهان مشارکت نداشته و ندارد، ادعاهای مطرح‌شده  از طرف آمریکا صرفاً با هدف برانگیختن احساسات روس هراسی صورت می‌گیرد.

منبع: سایبربان

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.