دی ۳۰
دانیال مشتاق
دبیر خبر | ۶ مهر ۱۳۹۹

اتهام بزرگ آمریکا به شرکت تراشه ساز چینی

وزارت بازرگانی آمریکا طبق عادت زشت همیشگی خود، بزرگ ترین شرکت تراشه سازی چین را متهم به ارتباطات نظامی با ارتش کرد.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ وزارت بازرگانی آمریکا،نام SMIC، بزرگ ترین شرکت سازنده تراشه چین را نیز به لیست نهاد های محدود شونده خود اضافه کرد.
این اتفاق پس از آن افتاد که وزارت بازرگانی آمریکا ادعا کرد تجهیزات دریافتی این شرکت می تواند برای مقاصد نظامی مورد استفاده قرار بگیرد و استاده از آن ها ریسک غیر قابل قبولی دارد.
این اقدام، شرکت های سازنده تراشه آمریکا را از تجارت با شرکت چینی SMIC منع کرد. البته این در صورتی است که مجوز صادرات به این شرکت صادر نشده باشد.
 این شرکت، تازه ترین نهادی است که به این لیست افزوده شده است.دولت ترامپ، سال 2019 نیز شرکت هواوی را به این لیست اضافه کرده بود.

طبق گزارشات، وزارت بازرگانی آمریکا روز جمعه ادعا کرد که صادر کردن قطعات و  محصولات به این شرکت، می تواند ریسک استفاده نظامی از آن ها را افزایش دهد.

دولت آمریکا، ماه آوریل نیز در امور کشور های دیگر دخالت کرد و  قانون های صادرات و ارسال محصولات به چین را سختگیرانه تر دنبال کرد.
آن ها مدعی هستند که به دنبال راهی برای متوقف کردن فروش محصولات به چین می گردند. به اعتقاد آن ها، این محصولات می توانند به پیشرفت نظامی چین کمک کنند.

اما شرکت SMIC اعلام کرد که این شرکت، تنها محصولات نیمه رسانا را تولید می کند و مشتریان آن تنها مصرف کنندگان نهایی و مشتریان محصولات بازرگانی هستند. آن ها همچنین گفتند هیچ ارتباطی میان این شرکت و ارتش چین وجود ندارد.

منبع: سایبربان

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.