آذر ۱۵
مرتضی خاکپور
دبیر خبر | ۲۹ دی ۱۳۹۸

اتهام‌پراکنی علیه ایران به خودروهای هوشمند رسید

کارشناسان اسرائیلی ادعا می‌کنند که ایران قصد دارد با هک خودروهای هوشمند و بی راننده، میلیون‌ها نفر را به قتل برسانند.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبریان؛ پس از ترور سردار شهید قاسم سلیمانی، کشورهای غربی در همه زمینه‌ها به دنبال اتهام‌پراکنی علیه ایران هستند.

موشه شلیسل (Moshe Shlisel)، مدیر اجرایی شرکت امنیت سایبری خودرو «گاردناکس» (GuardKnix) اسرائیل به تازگی ادعا کرده است ایران می‌تواند کنترل خودروهای هوشمند و بی راننده را برعهده گرفته و از آن‌ها به عنوان سلاح استفاده کند تا میلیون‌ها انسان را از طریق حمله سایبری به قتل برساند. همچنین وی اشاره کرد پس از ترور سردار سلیمانی شرکت‌های انرژی آمریکایی در بالاترین سطح آماده باش نسبت به حملات سایبری قرار گرفته‌اند.

همچنین تعدادی از کارشناسان آمریکایی مدعی شده‌اند، تهدید ایران پس از حمله موشکی به عین الاسد، همچنان در فضای سایبری باقی‌مانده است.

جان بیتمن (Jon Bateman)، یکی از مقامات اطلاعاتی سابق پنتاگون ادعا کرد:

سایبری یکی از ساده‌ترین راه‌هایی است که ایران به کمک آن می‌تواند به صورت مستقیم روی آمریکا تأثیر بگذارد. من فکر نمی‌کنم ما باید باور کنیم که همه چیز تمام شده است.

بیتمن ادامه داد:

ایران در طول سال‌های گذشته تلاش‌های سایبری خود را علیه آمریکا کاهش داد؛ اما ابزارهایی دارد که می‌تواند به کمک آن‌ها آمریکا و متحدانش را هدف قرار دهد.

مقام سابق اطلاعاتی پنتاگون افزود:

حملات ایران ممکن است به زیرساخت‌هایی مانند شبکه برق و آب صورت گیرد. از باج افزارها می‌توانند برای پاک کردن یا نابود کردن اطلاعات شرکت‌ها یا نهادهای دولتی بهره بگیرند یا در شبکه‌های اجتماعی به انتشار اخبار جعلی بپردازند.

منبع: سایبربان

نظرات