آبان ۰۱
دبیر خبر | ۱۳ آبان ۱۳۹۸

اتخاذ راهبرد داده جدید توسط نیروی زمینی آمریکا

نیروی زمینی آمریکا به منظور ایجاد بنیادی برای شبکه‌های آینده خود به دنبال تنظیم یک راهبرد داده جدید است.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ بر اساس گزارش‌های منتشر شده، نیروی زمینی آمریکا به دنبال یک راهبرد داده جدید است تا پایه و اساسی برای شبکه‌های آینده خود به وجود آورد. این راهبرد به سربازان کمک می‌کند تا دوران رقابت و درگیری قدرت‌های بزرگ، پیروز میدان باشند.

استفان فوگارتی (Stephen G. Fogarty)، رییس فرماندهی سایبری نیروی زمینی آمریکا گفت:

شبکه یاد شده به پایه‌ای برای سامانه تسلیحاتی وزارت دفاع و نیروی زمینی تبدیل خواهد شد. این قطعاً یک نیاز ضروری است که [برای رایان مک‌کارتی (Ryan D. McCarthy)، وزیر نیروی زمینی و جیمز مک کانویل (James C. McConville)، رییس نیروی انسانی این ارگان] امکان انجام عملیات چند دامنه‌ای فراهم شود.

بروس کرافورد (Bruce T. Crawford)، مدیر ارشد اطلاعات/ جی-6 نیروی زمینی در زمان برگزاری نمایشگاه سالانه نیروی زمینی آمریکا (AUSA 2019) گفته بود:

اولویت‌های مدرن سازی نیروی زمینی و موفقیت آن به عملکرد شبکه مورد بحث وابسته است.

سرعت یکی از ویژگی‌های مهم شبکه آینده نیروی زمینی آمریکا خواهد بود. در یک محیط اطلاعاتی، نیروی زمینی باید اولین گروهی باشد که سریع‌تر از دشمنان حس کرده و درک کرده، تصمیم می‌گیرد و عمل می‌کند.

فوگارتی ادامه داد:

هر کاری که ما انجام می‌دهیم باید جنگجویان یا تصمیم‌گیرندگان را در سطح سازمانی فعال کند. نه‌تنها پیروزی مهم است؛ بلکه زمانی که صحبت در رابطه با شبکه به میان می‌آید، سرعت نیز از اهمیت برخوردار است.

رییس فرماندهی سایبری نیروی زمینی افزود:

نیروی زمینی، علاوه بر سرعت در حال بازنگری استانداردهای داده‌های مشترک و چگونگی پیاده‌سازی آن‌ها در سرتاسر سازمان است. بر پایه این استانداردهای تازه، باید از شفافیت، قابل دسترس و درک بودن و امنیت داده‌های نیروی زمینی اطمینان حاصل کرد. همه‌ی این‌ها در یک محیط قابل‌اعتماد رخ می‌دهند.

کرافورد اظهار کرد:

پیش از این که نیروی زمینی به صورت کامل با هوش مصنوعی، یادگیری ماشینی و فناوری‌های ابری درگیر شود، اتخاذ راهبرد داده یاد شده ضروری است. نیروی زمینی بدون یک برنامه‌ریزی مناسب می‌تواند یک فرصت مهم برای پاک‌سازی داده‌ها را از دست بدهد.

شبکه آینده به فناوری‌های تجاری بیشتری نسبت به گذشته متکی است. همچنین تغییر در شبکه، به تغییر فرهنگ نیز نیاز دارد تا نیروی زمینی بتواند از دارایی‌های راهبردی و داده‌های خود بهره‌برداری کند.

مقام یاد شده اظهار کرد، در دراز مدت، یک راهبرد جدید و بهبود سرعت شبکه، در صورت نیروی زمینی در شناسایی و کسب استعدادهای مناسب شکست بخورد، به هیچ کار نخواهد آمد.

وی شرح داد:

رقابت استعدادیابی، مستقیماً به رییس بخش نیروی انسانی و اولویت اول نیروی زمینی مرتبط است. فوگارتی و من می‌دانیم که در حال حاضر به مهارت‌های لازم دسترسی نداریم تا بتوانیم کارهایی را که مرتبط به آینده است انجام دهیم؛ در نتیجه این سؤال پیش می‌آید که چگونه می‌توانیم در رقابت استعدادهای آینده تلاش کنیم؟

طرح «فرآیند هماهنگی استعدادهای نیروی زمینی یا آتاپ» (ATAP)، می‌تواند یکی از راه‌های دستیابی به افراد با مهارت باشد. به کمک این طرح نیروی زمینی، شیوه دستیابی، حفظ، گسترش و استخدام سربازان و غیر نظمیان را اصلاح می‌کند. افسران هم‌اکنون این فرصت را دارند که دانش و مهارت‌ها و رفتارهای منحصربه‌فرد خود را فهرست کنند. سپس از آن بهره ببرند تا بر پایه مهارت‌ها وظیفه‌ی خود را زمان استخدام بهتر مشخص نمایند.

نیروی زمینی آمریکا قصد دارد در آینده سه طرح آتاپ، ماژول تعاملی انتساب 2 (AIM 2) و «سامانه پرداخت و کارکنان یکپارچه نیروی زمینی» (IPPS-A) را به منظور دستیابی به بهترین بازدهی با یکدیگر ادغام کنند.

منبع:

نظرات