مرداد ۲۱
مرتضی خاکپور
دبیر خبر | ۲۱ بهمن ۱۳۹۸

آموزش سربازان نیروی زمینی آمریکا در واقعیت مجازی

نیروی زمینی آمریکا در حال گسترش بسترهای آموزش واقعیت مجازی به سربازان در بخش‌های مختلف است.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ نیروی زمینی آمریکا مسئولیت آموزش نیروها در محیط‌های شبیه‌سازی شده و کمترین خطر ممکن را بر عهده دارد. به نظر می‌رسد این ارگان نیز قصد دارد به مانند نیروهای هوایی و دریایی آمریکا از واقعیت مجازی برای آموزش استفاده کند.

هم‌اکنون در نیروی دریایی و هوایی برای تمرین پرواز، شبیه‌سازی میدان نبرد، آموزش پزشکی، رانندگی و موارد دیگر از واقعیت مجازی بهره می‌گیرند.

گارد ملی نیروی زمینی نیوجرسی (New Jersey National Guard)، به تازگی تصاویری را از واحد 114-1 سربازان پیاده‌نظام منتشر کرده است که در حال آموزش و تمرین کار با سلاح‌های سنگین، در داخل واقعیت مجازی هستند.  این گروه وظیفه مقابله با تجهیزات هوایی را بر عهده دارد.

سامانه مجازی یاد شده رایانه‌ای است که یک نمونه شبیه‌سازی شده از مسلسل به آن متصل می‌شود. کاربر باید به منظور هدایت سلاح از یک سامانه پیچیده، اما کارآمدی از سوییچ و کنترلرها بهره بگیرد. همچنین یک هدست روی سر مخاطبان قرار می‌گیرد که طیف گسترده‌ای از تصاویر و اطلاعات را به صورت پیوسته نمایش می‌دهد. این هدست دیدی 360 درجه از میدان نبرد و امکان ارسال فرمان‌های صوتی را برای کاربر فراهم می‌کند.

کاربران می‌توانند نوع دید خود را در واقعیت مجازی به دید در شب یا دید حرارتی تغییر دهند. همچنین امکان تعامل و استفاده از وسایل نقلیه داخل محیط شبیه‌سازی شده را دارند. از طرفی رایانه برای شبیه‌سازی بهتر اهدافی را از جهات مختلف و حتی پشت سر به نمایش می‌گذارد.

رایانه همچنین پیشرفت سربازان را ذخیره می‌کند؛ بنابراین آن‌ها می‌توانند در صورت تمایل در نوبت‌های آینده، آموزش را از همان نقطه‌ای که رها کرده‌اند ادامه بدهند. همچنین اهداف به نمایش در آمده می‌توانند خودروهای زرهی، کامیون‌ها، پیاده‌نظام، بالگرد یا حتی افراد غیرنظامی باشند.

منبع: سایبربان

نظرات