بهمن ۰۹
دبیر خبر | ۲۴ فروردین ۱۳۹۸

آغاز به کار محدود تلگرام بلاکچینی

بستر آزمایشی بلاکچین پیام‌رسان تلگرام، با نام «تان» راه‌اندازی شد.

به گزارش کارگروه شبکه‌های اجتماعی سایبربان؛ با توجه به گزارش‌های منتشرشده شرکت تلگرام، به تازگی بستر آزمایشی بتای بلاکچین خود را با نام «تان» (Telegram Open Network) راه‌اندازی کرد. درحال حاضر، این بستر تنها در اختیار کسانی قرار می‌گیرد که به آن دعوت شده باشند. بیشتر این افراد، توسعه‌دهندگانی از کشور روسیه هستند.

2 توسعه‌دهنده بالا -که نام آن‌ها فاش نشده است- اعلام کردند؛ تلگرام امکان ایجاد گره‌های بلاک‌چین تان را برای آن‌ها فراهم کرده است. این افراد، از بیان جزئیات خودداری کرده، تنها توضیح دادند که سامانه مورد بحث، از سرعت تبادل بسیار بالایی برخوردار است. اگر چه این افراد شرح دادند که هنوز نمی‌توان نسبت به عملکرد و ساختار شبکه بلاکچین تلگرام نظر قطعی داد. استدلالشان این است که اکوسیستم آن، همچنان رو به توسعه بوده، کدهای مواردی مانند قراردادهای هوشمند همچنان درحال بررسی هستند.

تلگرام تنها رسانه اجتماعی نیست که قصد دارد از بلاکچین در خدمات خود استفاده کند. برای نمونه، فیس‌بوک نیز مدتی قبل اعلام کرد که قصد دارد از این فناوری، در مسنجر خود بهره بگیرد. با وجود این که هدف فیس‌بوک از این اقدام نامشخص است؛ اما به نظر می‌رسد؛ این شبکه قرار است ارز دیجیتالی خود را به وجود آورد.

مشابه با فیس‌بوک، تلگرام نیز در گذشته اعلام کرده بود که قصد دارد ارز دیجیتالی محلی خود را با نام گرام (GRAM) راه‌اندازی کند. در گذشته پیش‌بینی شده بود که حجم سرمایه‌گذاری در این بستر، به 1.8 میلیارد دلار خواهد رسید.

منبع:

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.