آسیب‌پذیری مرکز تماس 911


نویسنده:

وزارت امنیت داخلی آمریکا (DHS) اظهار داشت که مراکز تماس کشور آمریکا به حملات سایبری آسیب‌پذیر هستند، این حملات به‌صورت حملات منع سرویس (DoS) انجام می‌شوند و می‌توانند کد 911 این مراکز را از کار بیاندازند. حملات منع سرویس نوعی از حملات هستند که خارج شدن ماشین و منابع شبکه از دسترس کاربران مجازش را در پی دارد.
به گفته مقامات انتظامی آمریکا و نمایندگان آنها در واشنگتن، این آسیب‌پذیری، کد 911 اپراتور آمریکا را تهدید کرده است.
آنها در ادامه اظهار داشتند که امروزه هیچ شرکت و نهادی از خطر هک و نفوذ در امان نیستند، اما ایجاد اختلال در سامانه‌های تماس‌های ضروری توسط مجرمان سایبری، یک ناامنی عمومی را به وجود می‌آورد.
سازمان یواس‌اف‌ای (USFA: U.S. Fire Administration)، روز پنج‌شنبه (7 می) گزارش داد: "به نظر می‌رسد کههک شدن وب‌سایت دولت در سال گذشته از طرف گروه‌های فعال که شهرها و دولت‌ها را به دلایل سیاسی هدف خود قرار می‌دادند، انجام شده باشد." سازمان یواس‌اف‌ای بخشی از سازمان مدیریت بحران فدرال (FEMA) است که تمامی آتش‌نشانی‌های این کشور زیر نظر این سازمان عمل می‌کنند.
در ادامه گزارش سازمان یواس‌اف‌ای آمده است: " مراکز تماس، اطلاعاتی مانند نام، آدرس و مدارک پزشکی افراد را نگهداری می‌کند که این اطلاعات برای هکرها می‌توانند ارزشمند باشند، چراکه به‌وسیله این اطلاعات، هکرها می‌توانند به اطلاعات ارزشمندی مانند کارت‌های اعتباری یا شماره‌های امنیت ملی افراد دست پیدا کنند و خسارت‌های زیادی را به وجود آورند."
انجمن NENA در اواخر ماه مارس اعلام داشت تا به امروز بیش از 200911 کد مرکز تماس هک شده‌ است.
NENA یک سازمان در ایالات‌متحده است که وظیفه آن حمایت از پیشرفت فناوری، در دسترس بودن و اجرای یک سامانه شماره تلفن اضطراری جهانی در این کشور است.
همچنین این انجمن اصطلاح جدیدی از حملاتی که برای تخریب مراکز تماس استفاده می‌شوند، معرفی کرد که نام آنها تی‌داس (TDOS: telephone denial of service) نامیده می‌شوند.
انجمن مذکور در تاریخ 28 مارس بیان کرد: "عاملان این حملات، شبکه‌ مخابرات را هدف قرار داده‌ و موجب شدند که سامانه‌های این سازمان از تماس‌های قانونی هم مطلع نشوند."

 

موضوعات مرتبط::

نظرات (0)