مهر ۰۹
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۸ مرداد ۱۳۹۹

آزمایش پخش بازی Google Stadia با اتصال 4G و 5G

«Google Stadia» پخش بازی نسل چهارم و پنجم را آزمایش می‌کند.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ گوگل از طریق «9to5Google» اعلام کرد که کاربران می‌توانند بازی‌هایی را در سرویس بازی ابری «Google Stadia» از طریق اتصالات 4G و 5G در تلفن اندروید انجام دهند، اگرچه باید ابتدا آزمایش کنند.

از زمان اجرای این سرویس در نوامبر سال گذشته، شما تنها می‌توانستید بازی‌های استادیا (Stadia) را روی تلفن خود از طریق وای‌فای انجام دهید، مگر اینکه با اتصال لپ‌تاپ به یک تلفن یا هات‌اسپات استادیا را در بازی فریب می‌دادید؛ درست مانند کاری که شاون هالیستر (Sean Hollister) پیش از بررسی انجام داد.

اگر می‌خواهید به آزمایش بپردازید، مطابق دستورالعمل گوگل، برنامه استادیا را در تلفن اندروید خود باز و روی گزینه مربوطه کلیک کنید؛ سپس  آزمایش‌ها را انتخاب و از داده تلفن همراه خود استفاده کنید.

شاون به این نتیجه رسید که با اتصال «90Mbps LTE» هنگام بازی استادیا، آزمایش از حالت کاملاً قابل بازی به مشکل آزاردهنده تغییر می‌کرد. اما همه این موارد مربوط به ماه نوامبر 2019 هستند؛ و هنوز مشخص نیست که گوگل تغییراتی را برای اجرای راحت‌تر هنگام بازی در یک شبکه سلولی به‌ویژه زمان اتصال مستقیم (بر خلاف یک اتصال دهنده) انجام داده است یا خیر.

اخبار اخیر، یکی از به‌روزرسانی‌های استادیا از زمان راه‌اندازی از جمله ورود سرویس به هر تلفن اندروید، اجازه به کنتلر استادیا برای کار به‌صورت بی‌سیم با دستگاه‌های اندروید و اجرای نسخه رایگان سرویس محسوب می‌شود.

منبع: سایبربان

نظرات