بهمن ۰۴
دبیر خبر | ۲۷ آبان ۱۳۹۹

«پیتر زاتکو»، هکر معروف مدیر امنیت توییتر شد

توییتر چندین ماه پس از مواجه با یکی از بزرگترین هک‌های تاریخ خود، هکر مطرح به نام «پیتر زاتکو» با نام مستعار «Mudge» را به‌عنوان مسئول امنیت این شبکه اجتماعی انتخاب کرد.

به گزارش کارگروه شبکه های اجنماعی سایبربان؛  زاتکو معیارها و اقدامات امنیتی کنونی این شبکه اجتماعی را بررسی کرده و آن را مستقیماً به مدیرعامل آن یعنی جک دورسی گزارش می‌کند و پس از یک دوره ۴۵ تا ۶۰ روزه، مدیریت این بخش را بر عهده می‌گیرد.
Mudge درگذشته در بخش تحقیقات امنیتی فناوری‌های پیشرفته گوگل و «Projects Group» مشغول به فعالیت بوده و پیش از آن نیز با دارپا در چندین برنامه همکاری داشته که یکی از آن‌ها روی شناسایی جاسوسی اینترنتی متمرکز بوده است.
زاتکو خالق یک فریمورک برای وزارت دفاع ایالات‌متحده آمریکا است که این سازمان برای تحقیقات و سرمایه‌گذاری درزمینهٔ امنیت سایبری از آن استفاده می‌کند. این هکر مطرح اخیراً به‌عنوان مسئول امنیت سرویس پرداخت الکترونیکی «Stripe» فعالیت داشته است. 

زاتکو در مصاحبه‌ای اعلام کرده‌:

«امنیت اطلاعات، یکپارچگی سایت، امنیت فیزیکی، یکپارچگی پلتفرم و مهندسی را بررسی خواهم کرد چراکه توسط آن‌ها می‌توان سیستم را دستکاری و از آن سوءاستفاده کرد.»

علاوه بر این موارد، این هکر و متخصص امنیت سایبری درزمینهٔ بهبود مکالمات عمومی توییتر نیز کار خواهد کرد و چندین رویکرد امنیتی غیرمتعارف را نیز پیاده‌سازی می‌کند. زاتکو از پذیرش این روش‌ها شامل گیج کردن مهاجمان به‌وسیله اطلاعات دستکاری‌شده، از توییتر قدردانی کرده است.
توییتر در ژوئیه سال جاری میلادی با یک حمله سایبری بزرگ مواجه شد و حساب افراد مطرح زیادی مانند باراک اوباما، جو بایدن، ایلان ماسک، بیل گیتس و اپل برای کلاهبرداری بیت کوین هک شدند. در این حمله چندین نوجوان نقش داشتند که توسط FBI دستگیر شدند. همین موضوع باعث شد که امنیت توییتر بیش‌ازپیش موردتوجه جک دورسی و مدیران این شبکه اجتماعی قرار بگیرد.

منبع: دیجیاتو

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.