خرداد ۱۲
دبیر خبر | ۱۱ آذر ۱۳۹۷

معرفی کتاب/ نبرد لایک ها: مسلح سازی رسانه های اجتماعی

کتاب نبرد لایک‌ها، با محوریت بررسی نقش جنگ رسانه ای در شکل دهی جهان پیرامون، منتشر شد.

کتاب «نبرد لایک ها: مسلح سازی رسانه های اجتماعی» (LikeWar: The Weaponization of Social Media)، تازه ترین اثر مکتوب پی.دبلیو سینگر (P. W. Singer) و امرسون بروکینگز (Emerson Brooking)، در مورد تاثیر رسانه های اجتماعی بر سیاست و فرهنگ است.

این کتاب در تاریخ 2 اکتبر سال جاری، با محوریت بررسی نقش جنگ رسانه ای در شکل دهی جهان پیرامون، منتشر شد.

اینترنت از طریق گسترش رسانه های اجتماعی، در حال تغییر شکل جنگ و سیاست است. تروریست ها در مقطع زمانی کنونی، با آغاز جنگ رسانه ای در توییتر، از جهان فیزیکی تلفات واقعی می گیرند. علاوه بر این، انتشار اطلاعات نادرست و جعلی نیز، نه تنها نتیجه جنگ ها، بلکه سرنوشت کشورها و ملت ها را نیز تغییر می دهد.

نویسندگان این کتاب، تلاش دارند، سوالاتی در مورد چگونگی ورود مناقشات به فضای آنلاین و شکل گیری جنگ ها از درون فضای مجازی، مطرح کنند. آن ها در واقع به موشکافی چگونگی بهره گیری داعش از اینستاگرام برای رسیدن به مقاصد سیاسی، تاثیر کمپین های تاثیر گذاری بر انتخابات با جنگ شناختی و کنترل افکار 1.5 میلیارد نفر از شهروندان چین با استفاده از رسانه های اجتماعی، می پردازند.

کتاب نبرد لایک ها، برای درک تهدیدات و دفاع مقابل خطرات بی سابقه ای که از دنیای شبکه های اجتماعی نشات می گیرند، یک پرادایم جدید و رادیکال، در اختیار مخاطب قرار می دهد.
 

نظرات

3 + 1 =