اتهام اسرائیل به ایران بعد از حمله به وزارت دفاع آن (بخش دوم)
0 نظر ۱۰:۲۸ - ۲۹ مرداد ۱۳۹۴

همان‌طور که در بخش اول این نوشتار گفتیم، اخیراً رژیم صهیونیستی ادعا کرده که وزارت دفاع اسرائیل توانست یک حمله‌ی بزرگ سایبری را خنثی کند. به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ این خبر در 10 آگوست در یکی از شبکه‌های تلویزیونی اسرائیل گزارشی منتشر شد که این در زمانی بود که مقامات اسرائیلی ادعا کردند که سامانه‌های دفاعی این رژیم، جلوی ایمیل‌هایی را که همراه با ضمیمه بودند گرفتند. وقتی‌که این ایمیل‌ها باز می‌شدند اجازه‌ی دسترسی از راه دور به اطلاعات حساس را به هکرها می‌دادند. این شبکه این حمله را یادآور حمله‌ای دانست که در سال 2012 علیه پلیس اسرائیل صورت گرفت که در آن کارمندان پلیس با باز کردن ایمیل‌ها به هکرها اجازه دادند به سرورهای پلیس نفوذ کنند.
البته ارتش اسرائیل ادعا کرده که حملات فیشینگ چیزی نیست که این ارتش به دنبال مبارزه با آن باشد و این حملات مصداق حملات فوق پیچیده علیه اهداف ارتش نیستند، هرچند این حملات نیز مهم هستند.
نکته‌ی مهم دیگر، صحبت‌های این مقام ارتش اسرائیل در مورد کنترل حملات سایبری است. وی در این باره چنین گفت: «ما در حال اجرای یک عملیات بزرگ در مورد داده‌های بزرگ (Big data) هستیم که از طریق این عملیات، اطلاعات از هر منبعی گرفته و سپس تحلیل می‌شود تا بفهمیم در چه زمان و مکانی انتظار حملات سایبری می‌رود. همین حالا نیز ما این داده‌ها را در سامانه‌های مختلف جمع‌آوری و تحلیل می‌کنیم.» وی همچنین به تهدید هکرهای ایرانی و دیگر هکرها پرداخت و اعلام کرد: «اگر ایران به اسرائیل با سلاح‌های منحصربه‌فرد و پیشرفته‌ی سایبری حمله کند، آیا اسرائیل نیز همین حملات را پاسخ خواهد داد؟ [بله] نیروهای مسلح ما به‌طور عموم اجازه‌ی حرکت به حماس و سایر گروه‌های تروریستی را نمی‌دهد و حملات آن‌ها را بی‌پاسخ نمی‌گذارند. منطق حکم می‌کند که اسرائیل همان‌طور که به آن حمله می‌شود، پاسخ ‌دهد.»
نکته‌ی مهم در اینجا این است که هنوز دلیل خاصی برای اینکه هکرهای ایرانی در حمله به وزارت دفاع اسرائیل دخالت داشتند در دسترس نیست ولی مقامات اسرائیل همیشه و در هر حمله‌ای انگشت اتهام خود را به‌سوی ایران می‌گیرند.

بخش اول

نظرات (0)