اتهام اسرائیل به ایران بعد از حمله به وزارت دفاع آن (بخش اول)
0 نظر ۱۵:۲۹ - ۲۸ مرداد ۱۳۹۴

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ بر اساس اخبار منتشرشده در یک رسانه‌ی غربی، بسیاری از حملاتی که علیه سرورهای ارتش رژیم صهیونیستی و به‌طورکلی شبکه‌های این رژیم صورت می‌گیرد، حملات DDOS هستند. همچنین رژیم صهیونیستی ادعا کردکه  در هفته‌های اخیر تلاش‌هایی برای حمله به وزارت دفاع اسرائیل صورت گرفت و مقامات این رژیم مدعی شدند که توانستند این حمله را خنثی کنند. در پی آن، یکی از مقامات ارتش این رژیم که نامش فاش نشد، گفت که اسرائیل با حملاتی از سوی دشمنان و به هر شکلی روبه‌رو می‌شود. وی در سخنانی، ایران را یکی از عاملان حمله به شبکه‌های اسرائیل دانست. وی گفت: «ما از هر جهتی با حمله‌ی سایبری مواجه شده‌ایم. در سال گذشته در جریان جنگ غزه، ما با مشکلاتی مواجه شدیم که قبل از آن چنین چیزی را ندیده بودیم. این حملات به‌وسیله‌ی حزب‌الله، حماس، گروه‌های هکری فلسطینی و ایران هدایت می‌شوند. آن‌ها نشان دادند که ظرفیت‌های بالایی در طی چند سال اخیر به دست آورده‌اند.»
به‌علاوه این مقام اسرائیلی افزود: «اسرائیل به یک مرکز امنیت سایبر تبدیل‌ شده و بسیاری از فناوری‌های آن از سوی متخصصان واحد 8200 و یگان پردازش از دور ما (C4I) ایجاد شده است. من می‌خواهم به شما بگویم که ما تلاش داریم فناوری‌های بومی خود را برای مقابله با نسل بعدی از حملات سایبری گسترش دهیم. برای ما حیاتی است که در فناوری‌ها طلایه‌دار باشیم.»
وی همچنین به این نکته اشاره کرد که فناوری‌هایی که در اسرائیل ایجاد می‌شوند و ارتقا می‌یابند، تحول بزرگی را در توانایی ارتش اسرائیل برای مبارزه با هکرها به وجود می‌آورد.

 

نظرات (0)