حمله سایبری به غول حسابرسی جهان


نویسنده:
شرکت دیلویت «Deloitte» که یک شرکت فعال در زمینه مشاوره امنیت سایبری است، هک شده و ایمیل‌های این شرکت در دسترس هکرها قرارگرفته است.

به گزارش کارگروه حملات سایبری سایبربان؛ یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های خصوصی ایالات‌متحده که منبع اصلی مشاوره امنیت سایبری محسوب می‌شود، موردحمله هکری قرارگرفته است. سرور ایمیل‌های این شرکت مورد هجمه حملات هکری قرارگرفته است و اعتبارنامه‌های مشتریان به همراه جزئیات اطلاعات آن‌ها سرقت شده است.
در حدود پنج سال پیش اطلاعات مالی شرکت دیلویت توسط هکرها به سرقت رفت و امروز نام کاربری و کلمه عبور و اطلاعات شخصی مشتریان سرقت شده است.

همه ایمیل‌ها و اطلاعات کارکنان این شرکت که تعداد آن‌ها 244.000 بوده، هک شده است. این اطلاعات در رایانش ابری «Azure» که توسط مایکروسافت ارائه می‌شود، ذخیره‌شده بود. از شواهد این‌گونه به نظر می‌رسد که هکرها حساب مدیریتی را هک کرده و بدون هیچ محدودیتی به‌تمامی اطلاعات کارکنان و مشتریان دسترسی پیداکرده‌اند.

دیلویت، بزرگ‌ترین شرکت خدمات حرفه‌ای در جهان است، که در کنار شرکت‌های پرایس واتر هاوس کوپرز، ارنست اند یانگ و کی‌پی‌ام‌جی به‌عنوان یکی از چهار مؤسسه بزرگ حسابرسی و مشاوره‌ای جهان شناخته می‌شود. این شرکت در زمینه امور مشاوره‌ای نیز فعال است که ازجمله آن‌ها مشاوره در زمینه امنیت سایبری است.
طبق اظهارات کارشناسان هک ایمیل‌های این شرکت در ماه‌های اکتبر و نوامبر سال 2016 اتفاق افتاده اما در ماه مارس 2017 این موضوع را متوجه شدند.

نظرات (0)