تیر ۲۲
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۱۰ تیر ۱۳۹۹

19 میلیون دلار برای پروژه‌های تحقیقاتی بهداشت هوش مصنوعی

استرالیا، 19 میلیون دلار در پروژه‌های تحقیقاتی پزشکی با استفاده از فن‌آوری‌های هوش مصنوعی کاربردی سرمایه‌گذاری کرده است.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ استرالیا برای بهبود راه‌های پیشگیری، تشخیص و درمان طیف گسترده‌ای از شرایط بهداشتی، 19 میلیون دلار در پروژه‌های تحقیقاتی پزشکی با استفاده از فن‌آوری‌های هوش مصنوعی کاربردی سرمایه‌گذاری کرده است.

دولت موریسون بیش از 8 میلیون دلار برای 2 پروژه تأمین کرده که از هوش مصنوعی برای بهبود درمان‌های روانی برای مردم استرالیا استفاده خواهد کرد.

دانشگاه سیدنی بیش از 3 میلیون دلار برای بهبود مراقبت‌های بهداشت روان جوانان از طریق توسعه ابزارهای جدید به منظور هدایت تصمیمات بالینی در مورد مداخلات و معالجات مناسب برای افراد ارائه دهنده مراقبت دریافت خواهد کرد.

این پروژه از هوش مصنوعی برای آزمایش و تعیین کمیت تأثیر مداخلات بهداشت روان جوانان استفاده خواهد کرد و در نتیجه از توسعه یک ابزار پشتیبانی از تصمیم‌گیری بالینی اخلاقی با هدف شناسایی نحوه ارزیابی هدفمند و مداخلات برای بهینه‌سازی نتایج افراد ارائه دهنده مراقبت‌های روانی پشتیبانی می‌کند.

دانشگاه نیو ساوت ولز (New South Wales) تقریباً 5 میلیون دلار به منظور استفاده از هوش مصنوعی برای درک و بهینه‌سازی روش‌های درمان استرس، اضطراب و افسردگی دریافت خواهد کرد.

کارشناسان از هوش مصنوعی برای تأمین مواد مؤثر و مهم در مداخلات یا مؤلفه‌های درمانی و دلیل تأثیر بیشتر بر برخی بیماران و نه دیگران استفاده خواهند کرد.

هدف این پروژه، کاربرد هوش مصنوعی در كوتاه كردن دوره آزمایشی است، جایی که درمان‌های غیربهینه برای برخی افراد ارائه و درنتیجه سلامت اجتماعی و اقتصادی آنها فراهم می‌شود. هوش مصنوعی برای آینده مراقبت‌های بهداشتی بسیار مهم و تأمین بودجه به مدت 3 سال از 2019-2020 است.

این بودجه از 20 میلیارد دلار تحقیق هوش مصنوعی کاربردی صندوق آینده تحقیقات پزشکی دولت (MRFF) در فرصت اعطای سلامت، پتانسیل فراهم کردن مزایای بهداشتی قابل توجه برای استرالیایی‌ها را از جمله موارد زیر دارد :

  • کارآیی پیشرفته تحقیق
  • تصمیم‌گیری بالینی آگانه‌تر
  • روش‌های جدید برای ارائه خدمات درمانی
  • توانمندسازی افراد در کمک به مدیریت بهداشت خود
منبع: سایبربان

نظرات