خرداد ۱۷
دبیر خبر | ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۹

چرای گوسفندان در نیوزلند با روبات

روبات سگ نمای شرکت بوستون دینامیک این روزها کارکردهای تازه‌ای پیداکرده و برای هدایت و کنترل از راه دور گوسفندان در نیوزلند به کار گرفته‌شده است.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان  به نقل از نیواطلس، ربات بوستون دینامیک با همکاری شرکت نرم‌افزاری روکوس ارتقاءیافته و قابلیت‌های تازه‌ای برای فعالیت در قالب چوپان پیداکرده است.

پیش‌ازاین از ربات یادشده برای انجام امور امدادی و بیمارستانی استفاده‌شده بود. این ربات در ماه‌های اخیر برای تسهیل تعامل غیرمستقیم پزشکان و بیماران کرونایی نیز به کار گرفته‌شده بود. کنترل چاه‌های نفتی و محل‌های ساخت‌وساز نیز بارها به این ربات سپرده‌شده است.

به‌روزرسانی این ربات باعث شده بتوان گله‌های گوسفند را در نیوزلند به ربات مذکور سپرد تا آن‌ها از این طریق به چراگاه‌ها بروند و بعد از هدایت گوسفندها آن‌ها را به محل نگهداری اصلی بازگردانند. اطلاعات مربوط به گوسفندان از این طریق به‌طور آنی به مالکانشان منتقل می‌شود تا نگرانی از بابت گم‌شدن گوسفندان وجود نداشته باشد.

مزیت دیگر این روش کاهش احتمال انتقال بیماری و عفونت از حیوانات به انسان‌ها و بالعکس به‌خصوص در شرایط همه‌گیری ویروس کرونا است.

منبع: فارس

نظرات

1 + 8 =