آذر ۰۸
دبیر خبر | ۳ مرداد ۱۳۹۷

هشدار آلمان نسبت به حملات سایبری ایران

دولت آلمان روز سه شنبه مورخ 24 جولای، ادعا کرد که حملات سایبری ایران از سال 2014 افزایش یافته است.

به گزارش کارگروه بین الملل سایبربان؛ هورست زیهوفر (Horst Seehofer)، وزیر کشور آلمان، با ارائه گزارشی در مورد افزایش حملات سایبری ایران به سیستم های رایانه ای آلمان، طی اظهار نظری در مورد حملات سایبری دولتی، گفت که تعداد حملات سایبری با منشا احتمالی در ایران در سال گذشته به شدت افزایش یافته و برلین در حال بررسی قوانینی برای تسهیل واکنش مستقیم به حملات سایبری خارجی است. 

بر اساس این گزارش که از سوی سرویس امنیت داخلی آلمان (BfV) منتشر شد، حملات سایبری چین نیز به غول های فناوری این کشور، افزایشی بی سابقه داشته است.

زیهوفر، در واکنش به جزییات این گزارش که حملات اینترنتی توسط ایران، روسیه و چین را برجسته کرده است، گفت: 

سازمان امنیت داخلی آلمان به توانایی ردیابی، مقابله و پاکسازی حملات سایبری، نیاز مبرمی دارد. کشور آلمان، احتمالا به بازنگری در قوانین مربوط به پاسخگویی فعال به حملات سایبری نیز، نیاز دارد. نه تنها قواعد تحقیق و تفحص باید تغییر یابد، بلکه واکنش و پاسخگویی فعال نیز باید مورد بررسی قرار گیرد.

بر اساس گزارش یاد شده، حملات سایبری که دولت آلمان به ایران منسوب می کند، سازمان های دولتی این کشور، نهاد های حقوق بشر، مراکز تحقیقاتی، صنایع هوافضا، بخش دفاعی و پتروشیمی را هدف قرار داده اند.

طبق ادعای مقامات آلمانی، روسیه، چین و ایران بزرگترین تهدیدات سایبری و جاسوسی برای آلمان بوده اند و پس از این سه کشور، هند، ویتنام و برخی کشورهای غربی قرار دارند.
 

منبع:

نظرات