مهر ۰۸
دانیال مشتاق
دبیر خبر | ۲۵ شهریور ۱۳۹۹

قابلیت جدید مسنجر؛ تماشای ویدیو مشترک با دوستان

پیام رسان فیسبوک مسنجر قابلیت جدیدی را به برنامه خود اضافه کرده است که برای افراد مسن و میانسال جذابیت چندانی ندارد اما برای جوانان جذاب است.

به گزارش کارگروه شبکه اجتماعی سایبربان؛ فیسبوک مسنجر جدیدترین پیام رسانی است که قابلیت تماشای مشترک ویدیو را به پلتفرم خود اضافه کرده است. این شرکت امروز خبر از یک ویژگی جدید به نام Watch Together در پیام رسان خود داد که این امکان را به شما می دهد تا فیلم های فیسبوک واچ و ویدیو زنده دوستانتان را به صورت همزمان مشاهده کنید. 
این ویژگی از امروز به صورت جهانی در سیستم عامل های اندروید و iOS عرضه می شود.
شما برای استفاده از این قابلیت کافیست آیکون تماس ویدیویی یا مسنجر روم را بالا بکشید و بر روی گزینه جدید Watch Together کلیک کنید.
فیسبوک خود، ویدیو هایی را برای تماشا به شما پیشنهاد می دهد . اما با این حال شما می توانید موضوعات و دسته بندی ها را برای یک ویدیو به خصوص جستجو کنید. 
شما می توانید در صورت استفاده از تماس تصویری با 8 نفر از دوستان خود به صورت همزمان آن ویدیو را تماشا کنید. این تعداد می تواند در هنگام استفاده از مسنجر روم تا 50 نفر هم افزایش پیدا کند.
به گفته فیسبوک روزانه 150 میلیون تماس تصویری در مسنجر گرفته می شود و مردم روزی 200میلیون ویدیو را برای یکدیگر ارسال می کنند.
تماشای ویدیو مشترک با دوستان، شاید محبوب ترین ویژگی جدید این اپلیکیشن در سال 2020باشد.

دیزنی پلاس نیز روز جمعه نسخه اختصاصی تماشای همزمان خود به نام GroupWatch را معرفی کرد. پیش از آن هم Netflix، Hulu،Amazon و Twitch این قابلیت را به کاربران می دادند تا همزمان از چند سرویس استفاده کنند.
اما با این حال تفاوت های زیادی میان قابلیت جدید مسنجر و دیگر اپلیکیشن ها وجود دارد.
همه آن برنامه ها آرشیو های بزرگ تر و متنوع تری را نسبت به فیسبوک واچ دارند که شامل تعداد گیج کننده ای از سریال ها، رویداد های زنده، موزیک ویدیو ها، محتوای تولیدی و فیلم های هالیوودی می باشند.
دیگر تفاوت بزرگ سرویس های دیگر با مسنجر، امکان استفاده از لپ تاپ یا صفحه ای بزرگ تر است که این امکان را کاربران خود می دهند تا لذت بیشتری از تماشای فیلم با دوستان خود ببرند. اما در سوی دیگر، مسنجر تنها از صفحه گوشی همراه پشتیبانی می کند.

به گفته مسئولین شرکت فیسبوک، طی بررسی های صورت گرفته این قابلیت محبوبیت زیادی میان کاربران دارد . این محبوبیت در میان نسل جوان تر برجسته تر است . به عبارتی دیگر هر چه شما جوان تر باشید، این قابلیت را بیشتر می دارید.

منبع: سایبربان

نظرات