خرداد ۱۵
دبیر خبر | ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۹

عرضه ارز دیجیتال تلگرام به تعویق افتاد

با از دست رفتن ضرب‌الاجل تلگرام برای راه‌اندازی بلاک چین TON تلگرام در مقابل سرمایه‌گذاران دو گزینه قرار داده: بازپرداخت فوری ۷۲ درصدی یا بازپرداخت ۱۱۰ درصدی در ۱۲ ماه.

به گزارش کارگروه شبکه های اجتماعی سایبربان ؛ کوین تلگراف، به نظر می‌رسد پیام‌رسان تلگرام حکم دادگاه ایالات‌متحده را مبنی بر این‌که این شرکت تا زمان حل اختلافات نمی‌تواند توکن‌های گرام یا شبکه باز تلگرام (TON) را عرضه کند، پذیرفته است.

طبق توافق تلگرام با سرمایه‌گذاران، قرار بود که بلاک چین تلگرام تا ۳۰ آوریل (۱۱ فروردین) راه‌اندازی شود و حالا با تمام شدن این مهلت، سرمایه‌گذاران می‌توانند درخواست بازپرداخت کنند.

بااین‌حال، درحالی‌که سرمایه‌گذاران می‌توانند ۷۲ درصد وجوه خود را بلافاصله دریافت کنند، تلگرام به آن‌ها پیشنهاد می‌کند که اگر تا ۳۰ آوریل ۲۰۲۱ صبر کنند، ۱۱۰ درصد بازپرداخت خواهد شد. این یعنی سرمایه‌گذاران ۱۰ درصد مازاد بر سرمایه اولیه خود دریافت می‌کنند. سرمایه‌گذارانی که پیشنهاد تلگرام را بپذیرند، در آینده قادر به‌نقد کردن سرمایه خود به‌صورت دارایی‌های دیجیتال هم خواهند بود.

تلگرام طی نامه‌ای به تاریخ ۳۰ آوریل اعلام کرد که به علت تصمیم اخیر دادگاه ناحیه‌ای ایالات‌متحده، واحدهای گرام را در ۳۰ آوریل صادر نخواهد کرد.

درحالی‌که تلگرام به قول خود مبنی بر بازپرداخت ۷۲ سنت به ازای هر دلار پایبند است، این شرکت گزینه دومی را پیش روی سرمایه‌گذاران قرار داده است. سرمایه‌گذاران می‌توانند سرمایه خود را برای ۱۲ ماه به این پلتفرم «قرض» بدهند و در تاریخ ۳۰ آوریل ۲۰۲۱، ۱۱۰ سنت به ازای هر دلار دریافت کنند. در این نامه آمده است:

به نشانِ تشکر از اعتماد شما به TON، ما یک گزینه جایگزین را به شما پیشنهاد می‌دهیم تا ۱۱۰ درصد از سرمایه اولیه خود را در ۳۰ آوریل ۲۰۲۱ دریافت کنید. این رقم ۵۳ درصد بالاتر از میزان پایان قرارداد است.

در ادامهٔ این سند نوشته‌شده است:

جزئیات بیشتر از این گزینه، شامل یک توافقنامه وام‌دهی، خیلی زود به متقاضیان ارائه خواهد شد.

تلگرام با اشاره به این‌که به سرمایه‌گذاران گزینه دریافت گرام‌ها یا دیگر ارزهای دیجیتال ارائه می‌شود، اعلام کرد که به متقاعد کردن قانون‌گذاران درباره TON و توکن‌های آن ادامه خواهد داد:

خریدارانی که با قرض دادن سرمایه خود موافق هستند، یک گزینه بیشتر خواهند داشت که به‌جای پول خود، طبق شرایط موجود در توافقنامه اصلیِ خرید، گرام یا ارز دیجیتال دیگری دریافت کنند.

از سرمایه‌گذاران خواسته‌شده است که تصمیم خود را تا پایان این هفته بگیرند.

نظرات

12 + 0 =