تیر ۲۴
دبیر خبر | ۷ خرداد ۱۳۹۹

روبات ضدعفونی‌کننده درراه است

مدیرعامل شرکت دانش بنیان الکترونیک پردازش سبلان اردبیل گفت: با توجه به نیاز کنونی برای ضدعفونی کردن روبات حکیم ۲ با کاربرد ضدعفونی کردن محیط در دستور کار قرار گرفت.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان ، بهزاد کهنی  اظهار کرد: پس از طراحی و ساخت روبات کمک پرستار حکیم یک، با توجه به نیاز کنونی برای ضدعفونی کردن بیمارستان‌ها و اماکن مختلف طراحی و ساخت روبات حکیم ۲ با کاربرد ضدعفونی کردن محیط در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: روبات کمک پرستار حکیم یک، که چند ماه قبل توسط جوانان اردبیلی طراحی و ساخته‌شده و در اختیار بیمارستان امام خمینی اردبیل قرارگرفته بود در بین ۱۰ فناوری برتر کشور قرارگرفته است.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان الکترونیک پردازش سبلان اردبیل بیان کرد: ویژگی‌های روبات کمک پرستار حکیم ۱ که به‌عنوان دومین روبات کمک پرستار در جهان پس از کشور چین در ایران توسط فناوران اردبیلی ساخته‌شده بود سبب شد تا این روبات که تمامی مراحل ساخت آن توسط مهندسان بومی و اردبیلی انجام‌گرفته بود در بین ۱۰ فناوری برتر کشور قرار گیرد.

وی گفت: این روبات مجهز به تکنولوژی uv است و مراحل طراحی آن به اتمام رسیده و اکنون در مرحله ساخت قرار دارد در طی روزهای آتی به مرحله تولید انبوه خواهد رسید و پس‌ازآن در اختیار بیمارستان‌ها جهت ضدعفونی محل‌های مختلف و اتاق بیماران به‌ویژه بخش بستری بیماران کرونایی قرار می‌گیرد.

منبع: فارس

نظرات