تیر ۲۲
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۳ تیر ۱۳۹۹

دوره امنیت سایبری دانشگاه تل‌آویو، رتبه اول جهان

دوره امنیت سایبری آنلاین دانشگاه تل‌آویو، رتبه اول را در جهان کسب کرد؛

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ دوره امنیت سایبری آنلاین دانشگاه تل‌آویو – که به‌صورت رایگان از سوی 150 کاربر در کشورهای مختلف مشاهده می‌شود – در میان دوره‌های آنلاین در دسترس در این حوزه رتبه برتر را به خود اختصاص داد.

دوره آنلاین که به‌وسیله آویشای وول (Avishai Wool) و دَن گیتیک (Dan Gittik) در دسامبر سال 2019 با کمک شرکت اسرائیلی «Checkpoint» راه‌اندازی شد، با افتتاح امنیت اطلاعات طی 6 ماه به رتبه اول رسید.

براساس بیانیه منتشر شده از سوی دانشگاه تل‌آویو، این دانشگاه همچنین مقام اول را در دوره‌های رمزنگاری و مقام ششم از 1750 را در دوره‌های کامپیوتر از آن خود کرد و از دوره‌های شناخته شده دانشگاه‌هایی مانند : استانفورد (Stanford) و پرینستون (Princeton) پیشی گرفت.

یووال شرِیبمن (Yuval Shraibman)، مدیر مرکز آنلاین نوآوری آموزشی در دانشگاه تل‌آویو گفت :

«دانشجویان در سراسر جهان به دنبال جدیدترین و مرتبط‌ترین دوره‌ها هستند. اسرائیل به عنوان یک قدرت پیشرو در زمینه امنیت سایبری محسوب می‌شود و درنتیجه، این دوره جدید بسیاری جوانان – که قصد آموزش در حوزه امنیت اطلاعات را دارند – به خود جذب می‌کند.»

این رتبه‌بندی به‌وسیله سایت «Class Central» انجام شده که ارزیابی پلتفرم‌های دانشگاه آنلاین را در سراسر جهان هماهنگ می‌کند.

منبع: سایبربان

نظرات