خنثی سازی حمله‌ی سایبری به بانک "پی اس یو" هند


نویسنده:

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ همه‌روزه، خبرهای بسیاری در حوزه‌ی امنیت سایبری منتشر می‌شود که نشان می‌دهد، هند همواره یکی از اهداف مورد علاقه‌ی هکرها محسوب می‌شود. اخیراً این هکرها، تلاش نموده‌اند به سیستم یک بانک دولتی در هند نفوذ کنند که با اقدام به موقع دولت، از وقوع این اتفاق جلوگیری شد.

وزیر اقتصاد هند، در جلسه‌ی خود با خبرنگاران با اشاره به این موضوع گفت: "بانک‌های هند پس از حمله‌ی صورت گرفته، تدابیر امنیتی لازم را اندیشیده‌اند.

در سال جاری، شاهد انتشار دو گزارش امنیت سایبری از سوی موسسه‌ی کسپرسکی بودیم که به بررسی شرایط امنیتی هند در این حوزه می‌پرداخت. طبق این گزارش، هند در زمینه‌ی استفاده از باج افزارها، در مقام دوم است و ششمین کشور با بیشترین تعداد حملات سایبری در آسیا محسوب می‌شود.

علاوه بر آن، تعداد حملات سایبری صورت گرفته بر سیستم‌های این کشور، در سه سال اخیر، افزایش چشمگیری داشته است. هند در سال 2013، 5693 حمله‌ی سایبری را شاهد بوده است که این آمار در سال‌های بعد از آن، به ترتیب به تعداد 9622 و 11592 فقره رسیده است.

هرچند دولت اولین سازمانی نبود که به فکر افزایش توان خود در حوزه‌ی امنیت سایبری افتاد اما وزیر دولت هند اعلام کرد که جنگ سایبری تهدیدی واقعی است و دولت مدت‌ها در حال آماده شدن برای افزایش امنیت سایبری بوده است.

رسیدن به توانایی دفع حملات صورت گرفته در حوزه‌ی سایبری، فرایندی زمان‌بر است و موفقیت اخیر دولت هند در این زمینه از مثبت بودن این روند در هند، خبر می‌دهد.

نظرات (0)