بهمن ۰۲
مهرداد دهقان
دبیر خبر | ۲ شهریور ۱۳۹۹

حمله باج افزار Maze به یک شرکت کره‌ای

اپراتورهای باج افزار «Maze» اقدام به انتشار اطلاعات یک شرکت کره‌ای کردند. 

به گزارش کارگروه حملات سایبری سایبربان؛ اپراتورهای باج افزار میز (Maze) مدعی شدند شرکت اس‌کی هاینیکس (SK Hynix) کره جنوبی را هک کرده‌اند. 

نشریه بریتانیایی «The Register» در این خصوص اعلام کرد اپراتورهای باج افزار مِیز در سایت خود اطلاعات سرقت شده از شرکت اس‌کی هاینیکس را اخیراً منتشر کرده‌اند. 

هکرها یک آرشیو زیپ با حجم 570 مگابایت را که تنها 5% درصد از اطلاعات مسروقه شرکت را شامل می‌شده در دسترس عموم قرار داده‌اند. 

اپراتورهای میز اعلام کرده‌اند نه‌تنها با موفقیت به اس‌کی هاینیکس حمله کرده‌اند، بلکه قبل از رمزگذاری فایل‌های ماشین‌های آلوده، 11 گیگابایت از اطلاعات شرکت را نیز سرقت کرده‌اند. 

طبق گزارش رجیستر، آرشیو منتشر شده حاوی اطلاعات توافق‌نامه‌های محرمانه اس‌کی هاینیکس و اپل در مورد ارسال حافظه فلش NAND و نیز فایل‌های شخصی و سازمانی چند سال گذشته بوده است. 

نمایندگان اس‌کی هاینیکس هنوز درمورد این مسئله اظهارنظری نکرده‌اند.

اپراتورهای باج‌ افزارهای میز همچون باج افزارهای «DoppelPaymer» و «Sodinokibi» اطلاعات سرقت شده را پیش از رمزنگاری، کپی کرده و از طریق آن باج طلب می‌کنند و در صورت عدم پرداخت، اطلاعات را منتشر می‌کنند. میز پیشتر به‌اشتباه یک شرکت معماری را هدف قرار داده بود. 

منبع: سایبربان

نظرات

CAPTCHA
This question is for testing whether or not you are a human visitor and to prevent automated spam submissions.