تیر ۲۴
دبیر خبر | ۱۲ اسفند ۱۳۹۷

بزرگترین کارآفرین جهان، معرفی شد

بر پایه ادعای رئیس سابق موساد، این سازمان، بزرگ‌ترین کارآفرین جهان است.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ تأمیر پاردو (Tamir Pardo)، رئیس سابق موساد و درحال حاضر بنیان‌گذار شرکت «XM Cyber»، بر نیاز به بهبود سرعت و انعطاف‌پذیری سازمان‌های دولتی، تأکید دارد.

پاردو گفت:

دولت‌ها منسوخ و آهسته‌اند.

مارسل یون، رئیس مرکز نوآوری سایبری در اجلاس «Calcinal» برلین اعلام کرد:

نیروی دفاعی آلمان، قصد دارد با شرکت‌های رژیم صهیونیستی، همکاری کند.

یون افزود:

ما یک دستورالعمل، برای عملیات جهانی داریم. اسرائیل یک اکوسیستم فوق‌العاده جالب است، به ویژه در زمینه‌هایی مانند: هوش مصنوعی و سایبر؛ اما هنوز به‌طور ساختارمند، با رژیم صهیونیستی، کار نکرده‌ایم. عملاً این امر، به‌صورت شخصی انجام شده است. گاهی اوقات، به رژیم صهیونیستی، برای دیدار با همتایان خود، در ارتش و با اپراتورهای خصوصی، دیدار داشته‌ام. ما متحدان نظامی سنتی نیستیم؛ اما هر دو، قصد دارند که همکاری بیشتری داشته باشند.

در یک گفتگوی مشترک با رئیس سابق موساد و بنیان‌گذارXM Cyber ، به همراه دکتر نمرود کزلوسکی (Nimrod Kozlovsky)، از دانشگاه تل‌آویو درباره ایجاد نوآوری در سازمان‌های مخفی صحبت شد. در این گفتگو، ادعا گردید که موساد یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های کارآفرینی در جهان، به ویژه در میان خدمات پنهان است.

پاردو افزود:

وقتی جوان بودم و به موساد پیوستم، جامعه مدنی را تبلیغ کردیم؛ با استفاده از یک فناوری که در جامعه مدنی شناخته نشده بود. این تغییرات، در طول سال‌ها اتفاق افتاد و ما هر 4، یا 5 ماه، یک تلفن هوشمند جدید می‌دیدیم و برای جامعه مدنی به‌دنبال نوآوری بودیم.

وی ادامه داد:

ما 25 سرباز، از نخبگان و 25 کارآفرین را در یک مکان قرار می‌دادیم؛ تا آن‌ها با سطحی از آزادی -که در ارتش معمول نبود- فعالیت نمایند. این افراد، با اقدامات خود، باعث شدند فرهنگ و نوآوری به ارمغان آید.

مقام یادشده اظهار کرد:

این یک چالش ویژه بود؛ زیرا ارتش نیاز به تغییراتی داشت که به آن فکر می‌کرد. در گذشته ما پوشیده بوديم؛ اما جوامع به اين نحو کار نمی‌کردند. ما در يک اقتصاد تعاوني هستيم و مردم با هم کار می‌کنند. ما بايد با اکوسیستم‌ها، همکاری داشته باشیم.

وی همچنین یادآور شد که کارکنان نظامی و اطلاعاتی، نیاز به تغییر سرعت تولید محصولات خود دارند. همچنین امروزه برای کسب یک محصول دولتی، برای شناختن بازار، ده‌ها سال زمان نیاز است.

نظرات