مرداد ۲۲
جواد محمدی
دبیر خبر | ۲۱ خرداد ۱۳۹۹

انتصابات جدید در فرماندهی سایبری آمریکا

فرمانده سایبری آمریکا قصد دارد چارلز مور (Charles Moore) را به سمت معاونت خود منصوب کند.

به گزارش کارگروه بین الملل سایبربان؛ طبق اعلامیه اخیر وزارت دفاع آمریکا، چارلز مور از فرماندهان پیشین نیروی هوایی، شخص دوم فرماندهی سایبری آمریکا خواهد شد.

معاونت فرماندهی سایبری آمریکا که از ماه می سال 2019 در اختیار روس میرز (Ross Myers) بود، با توجه به ارتقا درجه چارلز مور به وی واگذار شد.

چارلز مور در سمت فعلی خود به‌عنوان مدیر عملیات J-3 در فرماندهی سایبری، راهبرد تعامل مداوم این فرماندهی را ارتقا داده است. این راهبرد در پی یافتن این موضوع است که سازمان‌های نظامی آمریکا چگونه راهبرد دفاع روبه‌جلو وزارت دفاع را عملیاتی خواهند کرد؟ راهبرد دفاع روبه‌جلو وزارت دفاع به معنی پیشگیری از حمله شبکه‌های خارجی است.

فرماندهی سایبری می‌تواند از طریق تعامل مداوم که به معنی بررسی فعالیت دشمنان در تمام نقاط است، به راهبرد دفاع روبه‌جلو وزارت دفاع دست یابد.

چارلز مور سال گذشته طی گزارشی به خبرنگاران گفت:

دفاع روبه‌جلو به ما کمک می‌کند که از خود بهتر دفاع کنیم. وقتی ما این کار را انجام می‌دهیم، می‌توانیم تکنیک‌ها و تاکتیک‌های دشمنان را مشاهده کنیم؛ همچنین ممکن است به ابزارآلات و سلاح‌های کاربردی دشمنان نیز پی ببریم.

او همچنین در مرکز سایبری یکپارچه یا مرکز عملیات های مشترک (ICC/JOC) اظهار داشت:

من بر عملیات‌هایی که در سراسر جهان انجام می‌شود نظارت دارم و به هماهنگی نیروهای تهاجمی و دفاعی آمریکا کمک می‌کنم. در حال حاضر کار ما ارائه چشم‌انداز جهانی به‌منظور تصمیم‌گیری‌های فرماندهی و کنترل در مقیاس جهانی است؛ یا بتوانیم اطلاعاتی ارائه دهیم که فرمانده سایبری آمریکا قدرت تصمیم‌گیری در مقیاس جهانی داشته باشد.

مرکز فوق اولین مرکز تخصصی فرماندهی سایبری و اولین مرکز فرماندهی یکپارچه دولت آمریکا است. این مرکز در ماه اوت سال 2018 راه‌اندازی شد.

چارلز مور در ادامه اظهارات خود گفت:

ما باید بتوانیم به تصاویر موجود در مقیاس جهانی نگاه کنیم، ما باید بتوانیم تحرکات دشمنان را رصد کنیم، ما باید از موقعیت نیروهای خود مطلع باشیم تا بتوانیم آن‌ها را در بهترین موقعیت ممکن قرار دهیم که از این طریق بتوانیم فعالیت‌های واکنشی دشمنان را کنترل کنیم.

سِمت جدید روس میرز (معاون پیشین فرماندهی سایبری آمریکا) هنوز مشخص نشده است.

فرماندهی سایبری شاهد تغییرات متعددی در مدیریت خود است. طبق اعلامیه اخیر پنتاگون، دیوید ایساکسون (David Isaacson) که در دفتر اطلاعات افسران موسوم به G-6 مدیر معماری، عملیات، شبکه و فضا است، رئیس بعدی کارمندان این بخش خواهد بود. او جایگزین جان موریسون (John Morrison) خواهد شد.

وزارت دفاع آمریکا هم اخیراً اعلام کرده بود، فرماندهی فضایی آمریکا به اسکات استاکر (Scott Stalker) سپرده خواهد شد.

منبع: سایبربان

نظرات