مهر ۰۹
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۱۶ مرداد ۱۳۹۹

افزودن فونت جدید در استوری‌های اینستاگرام

اینستاگرام، فونت جدیدی شبیه به کامیک سانس را به‌صورت غیرقابل توضیح به استوری‌ها اضافه می‌کند.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ کارشناسان معتقدند که بسته به نوع فونت‌های خاص، تجربه اینستاگرام شما در حال پیشرفت یا احتمال زیاد بدتر شدن است. زیرا اینستاگرام 4 فونت جدید معرفی کرده است؛ شما گزینه‌های جدیدی از استنسیل و سریف و همچنین مواردی با شباهت‌های بسیار به «Comic Sans» خواهید داشت. در حالیکه این تطابق دقیق برای منفورترین فونت جهان محسوب نمی‌شود، اما برای دریافت بسیاری واکنش‌های یکسان تقریباً نزدیک است.

قبل از شکایت به اینستاگرام در مورد انتخاب‌هایش، باید گفت دلیل خوبی برای تصمیم‌گیری شرکت درخصوص افزودن فونتی شبیه به Comic Sans وجود دارد؛ درواقع، کُمیک سانس یکی از فونت‌های آسان برای افراد مبتلا به اختلال در توانایی خواندن به شمار می‌رود. بی‌نظم بودن هر حرف جداگانه، تجزیه و تحلیل کلمات را ساده‌تر می‌کند. در نتیجه هر وقت یک توسعه دهنده بتواند محصول خود را در دسترس‌تر کند، زمان خوبی خواهد بود.

وینسنت کانر (Vincent Connare)، حروفچین سابق مایکروسافت کمیک سانس را در سال 1994 ایجاد کرد؛ کانر با الهام از حروف‌گذاری در کتاب‌های طنزی مانند «Watchmen»، استفاده از این فونت را برای اسناد غیررسمی و کتاب‌های کودکان پیش‌بینی کرد. با گذشت زمان، مردم و اینترنت ایده‌های متفاوتی داشتند. در یک مقطع، شخصی حتی یک ماشین تحریر کمیک سانس ایجاد کرد. با این حال، با وجود سوءاستفاده از این فونت، او هیچ پشیمانی در مورد طراحی این فونت ندارد و در این خصوص در سال 2017 در گفتگو با گاردین اظهار داشت :

«سطح تنفر، شگفت‌انگیز و کاملاً خنده‌دار بود. من نمی‌توانم باور کنم که مردم روی این فونت اینگونه کار کردند.»

شما می‌توانید با افزودن متنی به یک استوری در اینستاگرام، همه فونت‌‎های جدید را بررسی کنید و سپس با استفاده از عنصر رابط که در بالای صفحه کلید قرار دارد، بین آنها جابجا شوید. به جز مواردی که یک صفحه اختصاصی برای «Doge meme» اجرا کردید، می‌‎توانید از فونت به صورت کم حجم و با ذوق استفاده کنید.

منبع: سایبربان

نظرات