آبان ۱۱
سما سمیعیان
دبیر خبر | ۱۹ مرداد ۱۳۹۹

ارسال دستگاه‌های 5G بیشتر به چین در 3 ماهه دوم 2020

کاشناسان معتقدند که چین نسبت به کشورهای دیگر، دستگاه‌های نسل پنجم بیشتری را در 3 ماهه دوم سال جاری دریافت کرده است.

به گزارش کارگروه فناوری اطلاعات سایبربان؛ آی‌دی‌سی (IDC)، شرکت تحقیقات فناوری، گفت که تقریباً نیمی از تلفن‌های هوشمند ارسال شده به چین در 3 ماهه دوم سال 2020، دستگاه‌های 5G بودند و این نسبت به سایر مناطق یا کشورها بسیار بیشتر بوده است.

آی‌دی‌سی در بیانیه‌ای اعلام کرد که براساس ردیاب تلفن همراه 4گانه، 87.8 میلیون تلفن هوشمند در 3 ماهه سال جاری به چین ارسال شده که نسبت به سال گذشته 10.3 کاهش داشته است.

به گفته شرکت، به نظر تمایل مصرف کننده یک چالش است، اما از طرف دیگر این کاهش بسیار کمتر از کاهش 20.3 درصدی نسبت به سال گذشته بود که در سه ماهه اول مشاهده شد.

ویل وونگ (Will Wong)، مدیر تحقیق دستگاه‌های «Client» در شرکت آی‌دی‌سی در این زمینه اظهار داشت :

«چین به تدریج در 3 ماهه دوم بهبود می‌یافت، در حالیکه سایر مناطق در حال مبارزه با بیماری همه‌گیر کرونا بودند. این به نوبه خود، به فروشندگان چینی اجازه داد تا سبد محصولات 5G خود را در بازار خانگی گسترش دهند. در 3 ماهه دوم سال جاری، تقریباً نیمی از تلفن‌های هوشمند در چین با اتصال نسل پنجم، بیش از سایر مناطق و کشورها، ارسال شدند.»

همانطور که «iTWire» قبلاً گزارش داده بود، فناوری‌های هوآوی، فروشنده تجهیزات ارتباطات از راه دور چین، آنچه در محموله‌های جهانی انجام داده بود، پیگیری و بازار چین را در این 3 ماه رهبری کرد. آی‌دی‌سی در مورد فروشندگانی که 5 مقام برتر را در 3 ماهه دوم امسال به دست آوردند، نکات زیر را ذکر کرد :

  • هوآوی، همچنان با داشتن 45.2 درصد بیشترین سهام را با یک نام تجاری قوی و پورتفولیوی محصولات شناخته شده در اختیار دارد. این فروشنده با موفقیت بخش 300 تا 600 دلاری را با سری‌های «nova 7» و «Honor 30» هدف قرار داده و موقعیت خود را با سری‌های «Huawei P40 Pro» بهبود بخشیده است.
  • «vivo»، همراه با فروشندگان مختلف پردازنده 5G به منظور هدف قرار دادن بخش‌های مختلف مصرف کننده با قیمت‌های مختلف همکاری کرد. علاوه بر این، vivo موفق شد سری ایکس میان رده خود را به عنوان یک محصول با کیفیت بالا مجدداً نشان دهد، در حالیکه سری‌های اس (S) و «iQOO» همچنان به تقویت موقعیت‌های بازاری خود به ترتیب در کانال‌های آفلاین و آنلاین ادامه می‌دهند.
  • سری‌های «OPPO's A» و رِنو (Reno)، همچنان به عنوان درایور صدا مشخص هستند. در خط تولید محصولات نسل پنجم OPPO، مدل «A92s» به نفوذ در بخش 300 تا 400 دلار آمریکا کمک کرد. در عین حال، سری «Reno 4» نقش مهمی در تقویت موقعیت خود در بخش بیش از 400 دلار ایفا کرد. هر کدام از این سری محصولات، به بیش از یک میلیون واحد کمک کرده‌اند.
  • شیائومی (Xiaomi)، برای حفظ شتاب سری‌های پیشرفته «Mi 10» و سری‌های متوسط «Redmi K30» در فروش اینترنتی 618 تبلیغات خود را به حداقل رساند. با این وجود، رشد فروشنده هنوز هم تا حد زیادی به عملکرد آن در بخش 150 تا 250 دلار آمریکا وابسته است.
  • اَپل از یک سال پیش هم در بخش حمل و نقل و هم در بازار به رشد مثبتی دست یافت. آیفون «SE 2020» کل محموله های خود را یاری رسانده و به تحریک محموله‌های خود در خارج از فصل کمک کرده است. عملکرد کلی اَپل از سوی فستیوال خرید 618 و انگیزه‌های کانال آفلاین بهتر پشتیبانی شد؛
منبع: سایبربان

نظرات