اسفند ۰۹
دبیر خبر | ۲۰ شهریور ۱۳۹۸

اجرای اولین برنامه سایبری تهاجمی هند

آکادمی «Jigsaw»، اولین برنامه امنیت سایبری تهاجمی هند را اجرا کرد.

به گزارش کارگروه بین‌الملل سایبربان؛ آکادمی «Jigsaw»، پیشگام فناوری‌های نوظهور و آموزش علوم داده تفاهم‌نامه‌ای با «HackerU»، یکی از ‌برترین شرکت‌های امنیت سایبری اسرائیلی برای انجام اولین برنامه تأیید امنیت سایبری تهاجمی هند امضا کرد.

گوراف وُرا (Gaurav Vohra)، مدیرعامل و مؤسس Jigsaw گفت:

تقاضا برای متخصصان امنیتی روزافزون است، اما استعدادهای مناسب همچنان کمیاب هستند. با توجه به جهش هند برای ارتقای زیرساخت دیجیتال، اهمیت امنیت سایبری منجر به افزایش معاملات بدون پول و بانکداری تلفن همراه خواهد شد.

وُرا اظهار داشت:

با ظهور تهدیدات در جبهه‌های مختلف، امنیت سایبری نیز به اولویتی کلیدی تبدیل شده است. پیشنهادهای جدید ما همراه با HackerU، اولین برنامه در هند برای توانمندسازی متخصصان است.

گیل آدانی (Gil Adani)، مدیرعامل شرکت اسرائیلی اعلام کرد:

کمبود متخصصان امنیت سایبری در جهان وجود دارد و بخش بزرگی از نیروی کار فناوری از هند می‌آید؛ بنابراین، آموزش نیروی کار هندی برای پر کردن شکاف امنیت سایبری امری ضروری است.

اهداف راهبردی متخصصان ماهر، استانداردهای صنعتی جهانی و برآوردن تقاضای افراد آموزش دیده حرفه‌ای در حوزه امنیت سایبری هستند. این برنامه همچنین به عنوان تنها برنامه تأیید امنیت سایبری در هند برای آموزش نامزدهای مربوط به فناوری‌های تهاجمی، در اراضی اشغالی – مرکز قدرت جهانی فناوری با 12 شرکت در زمینه‌های امنیتی – توسعه یافته است.

کاندیداها از تجربه کارشناسان صنعت شرکت امنیت سایبری اسرائیلی استفاده خواهند کرد. دانشجویان نیز با شبیه‌سازی یک سری حملات سایبری قادر به شناسایی و جلوگیری از نقض‌های احتمالی خواهند بود.

برنامه یک جایگزینی مطمئن برای دانشجویان فارغ‌التحصیل دارد. 2 حالت ارائه خواهد شد : حالت کلاس که یک برنامه 4 ماهه خواهد بود؛ و برنامه آنلاین که 11 ماه طول می‌کشد. دانش‌آموختگان پس از یادگیری تهاجم امنیت سایبری، تخصص تأیید امنیت تهاجمی (OSCP) – به عنوان یک تأییدیه جهانی امنیت سایبری – را آموزش می‌بینند.

امنیت سایبری، یکی از مهم‌ترین متغیرهای تجارت و سیاست جهانی در قرن 21 است؛ براساس گزارش شرکت‌های امنیت سایبری، تا سال 2021 حدود 3.5 میلیون شغل امنیت سایبری وجود دارد که هنوز پر نشده‌اند. هند تنها به یک میلیون متخصص امنیت سایبری تا سال 2021 نیاز خواهد داشت.

امروزه، هند به مرکز جهانی فناوری اطلاعات و خدمات مرتبط تبدیل شده که به دلیل پیشرفت نرم‌افزاری به خود می‌بالد. با توجه به حرکت این کشور به سمت اقتصاد دیجیتال، خطر نفوذها و حملات سایبری در مقیاس بزرگ افزایش داشته است.

نظرات

9 + 4 =