اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر

Scorecard؛ پایگاه داده جدید پنتاگون

نویسنده:

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ کوین مک‌لافلین (Kevin McLaughlin)، معاون نیروی هوایی آمریکا، درباره‌ی گام‌های جدید پنتاگون در راه اجرای راهبرد سایبری خود، گفت: «پنتاگون قصد دارد با ایجاد یک پایگاه داده به نام «کارت امتیاز» (Scorecard)، تهدیداتی را که متوجه سامانه‌های حیاتی، شبکه‌های رایانه‌ای نظامی آمریکا، سامانه‌های تسلیحاتی و پایگاه‌های نظامی است تشخیص دهد و آن‌ها را ردیابی کند.»
 در اوایل سال 2015، وزارت دفاع آمریکا در مورد خطرهایی که متوجه برنامه‌های تسلیحاتی در این کشور وجود دارد، به‌عنوان یک مشکل جامع هشدار داد. نهادهای پدافندی آمریکا از سیستم این پایگاه داده جدید برای تشخیص و پاسخگویی سریع به حملات سایبری استفاده خواهند کرد و ابتدا این سیستم فقط ناظر به شبکه‌ها و تسلیحات است؛ اما پنتاگون به دنبال این است که بفهمد چگونه داده‌ها میان شبکه‌های مختلف سازمان‌های نظامی جابه‌جا می‌شود.
 همچنین وی در مورد گروه‌های مأموریت سایبری تصریح کرد: تعداد این نیروها حدود 6200 نفر است و تا پایان سال 2016، به ظرفیت عملیاتی مقدماتی خواهند رسید.
وی ادامه داد: «کار اول ما دفاع از پنتاگون است. توجه کنید من نگفتم دفاع از ملت!» همچنین مک‌لافین ادامه داد: «ما تأثیر کارهای سایبری را در فرماندهی یکپارچه‌ی آمریکا وارد می‌کنیم. فرماندهی سایبری آمریکا در حال استخدام نیروها قبل از کسب توانایی‌های عملیاتی اولیه است. ما نیروهایی را برای جنگ قرار دادیم، اما آن‌ها هنوز جوان هستند. فرماندهی سایبری آمریکا در حال ایجاد ساختاری برای برنامه‌ریزی است و مناصب مختلف سایبری در این فرماندهی شکل گرفته‌اند. تلاش ما برای دستیابی به یک انعطاف در لایه‌های پدافندی است.»

 

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)