اخبار کوتاه سایبری
جان مک کین، سناتور آمریکایی: ملت و بخش نظامی آمریکا باید هرچه بیشتر آماده مقابله با چالش های سایبری شوند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
هکرهای گروه انانیموس اعلام کردند که اطلاعات حدود 1.2 نفر از مشتریان سرویس سلامت عمومی انگلیس را به سرقت بردند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
محمود واعظی با انتشار پیامی از وزارت ارتباطات خداحافظی کرد.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
سرپرست پژوهشگاه فضای مجازی کشور از شکستن رکورد انتشار یک میلیارد مطلب در کانال های عمومی فارسی زبان تلگرام خبر داد.
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
مرکز مدیریت امداد وهماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای گفت، گزارشی درباره آلودگی کاربران ایرانی به باج افزار پتیا اعلام نشده است.
۱۲ تیر ۱۳۹۶ بیشتر

Build 2017؛ عرضه پایگاه داده اژُر برای مای‌اس‌کیوال و PostgreSQL

0 نظر
۱۵:۱۷ - ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
عرضه پایگاه داده اژُر برای مای‌اس‌کیوال و PostgreSQL

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در حالی که امروز مهم‌ترین خبر از پایگاه داده اژر مایکروسافت، راه‌اندازی Costom DB، سرویس پایگاه داده توزیع شده جدید «planet-scale» است، احتمال آن زیاد است که بسیاری از توسعه‌دهندگان، بیشتر علاقه‌مند باشند که خبرهایی از به روزرسانی‌های نسبتاً جزئی‌تر برای پورتفولیوی، پایگاه داده اژر بشنوند. مایکروسافت، در همایش توسعه‌دهنده بیلد خود از راه‌اندازی پایگاه داده اژر برای مای‌اس‌کیوال و PostgreSQL خبر داد.

 

به گفته مایکروسافت پایگاه داده اژر قرار است این اطمینان را فراهم کند که توسعه‌دهندگان می‌توانند از پایگاه‌های داده دلخواه خود در اژر استفاده کنند. تاکنون، توسعه‌دهندگان برای استفاده از مای‌اس‌کیوال و PostgreSQL در اژر مجبور بودند از ماشین‌های مجازی برای اجرای این گونه سامانه‌ها استفاده کنند؛ اما اکنون، مایکروسافت خدمتی را در اختیار آن‌ها گذاشته است که دسترسی فوق‌العاده، امنیت و بازیابی داده و همچنین امکان مقیاس بندی آسان را فراهم می‌آورد.

این خدمات جدید اکنون در 11 منطقه اژر در آمریکا، اروپا و آسیا در دسترس است. قیمت‌گذاری این ویژگی به این بستگی دارد که به چه تعداد واحد محاسباتی نیاز است.

 

در حالی که مایکروسافت در حال حاضر نیز اژر اس‌کیوال (Azure SQL) را به عنوان یک گزینه در اختیار توسعه‌دهندگانی قرار داده که به پایگاه داده رابطه‌ای نیاز دارند، اما این پلتفرم، جایگزین غیرمنتظره‌ای برای مای‌اس‌کیوال محسوب نمی‌شود و توسعه‌دهندگان مجبورند برای استفاده از آن، با زحمت فراوان به سازگار کردن برنامه‌های خود بپردازند. مایکروسافت با عرضه این خدمات جدید پایگاه داده، در صدد رفع نیازهای توسعه‌دهندگان است.

شایان ذکر است که اوراکل، که با خرید سان (Sun) در سال 2010، کنترل بخش تجاری مای‌اس‌کیوال را به دست گرفت نیز  با عنوان مای‌اس‌کیوال به عنوان خدمات ابری ارائه می‌کند. شاید این واقعیت خیلی ربطی به موضوع نداشته باشد؛ اما اوراکل مشخصاً در تیررس مایکروسافت است. این به این دلیل است که مایکروسافت یک خدمات  مهاجرت جدید نیز عرضه کرده است که به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد پایگاه‌های داده شخص ثالث و پایگاه‌های داده اس‌کیوال سرور خود را به پایگاه داده اژر اس‌کیوال منتقل کنند. مایکروسافت در جریان پیش‌نمایش مطبوعاتی معرفی نکات اصلی، به طور مشخص، از اوراکل به عنوان یکی از این عرضه‌کنندگان شخص ثالث نام برد.

 

نظرات (0)
×

Error message

Notice: Undefined variable: old_nid in include() (line 12 of /home/cyberbannews/public_html/sites/all/themes/cyberban/templates/views/News/views-view-unformatted--cyberban-news-view--cyberban-breaking-news.tpl.php).