اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
نویسنده:

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ به ادعای کارشناسان امنیتی ایرلندی، بسیاری از شرکت‌های دولتی و مؤسسات خصوصی این کشور، در میان قربانیان حملات سایبری هستند که در سال 2016، اقتصاد این کشور را با ضررهای سنگینی مواجه کرد.
بر این اساس در سال 2016، میزان خسارت وارده به این کشور در اثر حملات سایبری، مبلغی در حدود 22 میلیون یورو برآورد شده است. کارشناسان و مقامات امنیتی این کشور، در مورد بروز خسارات سنگین‌تر به اقتصاد ایرلند، در سال‌های آتی هشدار داده‌اند، چرا که به اعتقاد آن‌ها، در آینده نزدیک، شدت و پیچیدگی حملات، بسیار بیشتر از گذشته خواهد شد.
البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که بسیاری از شرکت‌های ایرلندی، از ترس سقوط ارزش سهام و از دست دادن اعتبارشان نزد مشتریان داخلی و بین‌المللی، از اعلام یک حمله سایبری خودداری می‌کنند و همین موضوع سبب شده است تا مقامات امنیتی، نتوانند آمار دقیقی از تعداد قربانیان این حملات و میزان خسارات وارده به آن‌ها اعلام کنند.
بر اساس اطلاعات موجود، یکی از اصلی‌ترین حملات با بیشترین میزان خسارت در سال 2016، حمله‌ای بود که در پی آن، هفت میلیون یورو، از حساب یکی از شرکت‌های معتبر ایرلندی به سرقت رفت.
یکی از اصلی‌ترین نوع حملاتی که به این کشور صورت می‌پذیرد، حملات سرقت اطلاعات با استفاده از فیشینگ است که تاکنون توانسته قربانیان بسیاری را در این کشور بگیرد. همین موضوع سبب شده تا مقامات امنیتی این کشور، به کارکنان اداره‌جات و سازمان‌های مختلف دولتی و خصوصی، بارها نسبت به بازگشایی ایمیل‌های مشکوک با مراجع ناشناس هشدار بدهند.

 

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)