گوگل و ورایزن در صف خریداران یاهو
0 نظر ۱۱:۰۷ - ۲۳ فروردین ۱۳۹۵

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ طبق آخرین اخبار منتشر شده، گوگل و شرکت مخابراتی ورایزن نیز به جمع پیشنهاددهندگان خرید شرکت یاهو اضافه خواهند شد. زمان برای ارائه‌ی پیشنهاد خرید هسته‌ی اینترنتی یاهو تا ۱۱ فوریه باقی است. گفته می‌شود ورایزن برای خرید هسته‌ی اینترنتی یاهو و سهام این شرکت در یاهوی ژاپن رقمی کمتر از ۸ میلیارد دلار را پیشنهاد خواهد کرد.
مدیران یاهو پس از سه سال تلاش تقریباً بی‌ثمر، برای ایجاد تغییرات اساسی و پیشرفت وضعیت شرکت، تصمیم به فروش هسته‌ی اینترنتی این شرکت گرفته‌اند. شرکت‌های زیادی برای این خرید ابراز علاقه کرده‌اند و به‌تازگی نام شرکت مخابراتی ورایزن و نیز غول جستجوی اینترنتی یعنی گوگل نیز در لیست این خریداران مشاهده می‌شود.
گفته می‌شود ورایزن برای خرید هسته‌ی اینترنتی یاهو رقمی کمتر از ۸ میلیارد دلار را پیشنهاد خواهد کرد و طبق اخبار منتشر شده، در صورت موفقیت‌آمیز بودن این خرید، مدیران ورایزن قصد دارند تا مریسا مایر را با مدیر عامل فعلی AOL، تیم آرمسترانگ (Tim Armstrong) و مدیر اجرایی ارشد ورایزن، مارنی والدن (Marni Walden) تعویض کنند.
مایکروسافت، «AT&T» و کامکست (Comcast) نیز که پیش از این برای این خرید بزرگ ابراز علاقه کرده بودند، در حال انصراف از ارائه‌ی پیشنهاد هستند و البته ممکن است مایکروسافت به شرکت برنده در این مزایده، مبلغی را به‌عنوان سرمایه‌گذاری ارائه کند. بعلاوه، شرکت Softbank نیز که بیشترین سهام یاهوی ژاپن را در اختیار دارد، علاقه‌ای برای خرید هسته‌ی اینترنتی این شرکت نشان نداده است.
سرمایه‌گذاران یاهو پس از سقوط یک‌درصدی ارزش سهام این شرکت و شکست خوردن تلاش‌های سه‌ساله‌ی مدیرعامل آن یعنی مریسا مایر برای ایجاد تغییرات اساسی، تصمیم به فروش هسته‌ی اینترنتی این شرکت گرفتند و البته آن‌ها به خریداران بالقوه‌ی یاهو نیز اعلام کرده‌اند که پیش‌بینی می‌کنند درآمد این شرکت در سال جاری میلادی ۱۵ درصد دیگر نیز افت داشته باشد. در مورد دلیل پیشنهاد خرید از طرف زیرمجموعه‌ی بزرگ هولدینگ آلفابت، یعنی گوگل، نمی‌توان اظهار نظر صریحی داشت و بعلاوه مدیران و کارشناسان یاهو نیز از پاسخ دادن در مورد این اخبار، خودداری می‌کنند.

 

نظرات (0)