آبان ۰۶
دبیر خبر | ۶ فروردین ۱۳۹۴

گروه هکرهای وابسته به داعش، 600 منبع اینترنتی روسیه را هک کردند

روش این گروه هکری به این صورت است که به وب‌سایت‌ها نفوذ می‌کنند و پس از تخریب آنها، فعالیت‌های خود را از طریق رسانه‌های اجتماعی به اشتراک می‌گذارند.
گروه‌های مختلفی فعالیت‌های اینترنتی وابسته به داعش را انجام می‌دهند
محققان شرکت روسی مبارزه با جرائم سایبری Group-IB فعالیت‌های و روش‌های گروه Cyber Caliphate را زیر نظر گرفته‌اند.
به گفته این محققان، به‌جز Cyber Caliphate سه گروه هکری دیگر به‌ نام‌های Team System Dz، FallaGa Team و Global Islamic Caliphate نیز در انجام فعالیت‌های هکری وابسته به داعش نقش دارند. این گروه‌ها بیش از 40 نفر هکر دارند.
هم‌چنین این گروه‌ها معمولاً مسؤولیت حملات سایبری به وب‌سایت‌های زیادی را بر عهده می‌گیرند. به دنبال حوادث تروریستی فرانسه، از آغاز سال تاکنون FallaGa Team، سیصد وب‌سایت را که متعلق به سازمان‌ها و مراکز تجاری کشور فرانسه بود را هک کرده است.
این گروه‌ها الگوی خاصی برای حملات خود ندارند و به گفته Group-IB تاکنون به چندین بانک، شرکت‌های ساختمان‌سازی، سازمان‌ها، مراکز علمی و موسسه‌های دولتی حمله کرده‌اند.
مراکز حساس‌تر نیز ممکن است هدف این حملات قرار گیرند.
ایلیا ساشکف، رئیس و بنیان‌گذار شرکت Group-IBT گفت: «برخلاف اقدامات امنیتی عالی ما در برابر تهدیدات پیچیده و قابل پیش‌بینی این هکرها، من فکر می‌کنم که روسیه نباید توانایی‌های این گروه را دست‌کم بگیرد.»
او همچنین افزود که این گروه‌ها ممکن است عملیات تخریبی و پیچیده‌تری را اجرا کنند و این حملات ممکن است اثرات مخربی را بر سامانه‌های صنعتی و زیرساخت‌های حیاتی کشور داشته باشد.
در جلسه‌ای که پوتین با اعضای شورای امنیت روسیه داشت، بیان کرد که روسیه برای دفاع در برابر هرگونه حمله احتمالی از سوی داعش آماده است.
به دنبال حملات هکرهای وابسته به داعش به پروفایل‌های یوتیوب، توئیتر، ستاد فرماندهی ارتش آمریکا و انتشار تبلیغات مربوط به داعش و انتشار اطلاعات کارکنان نظامی امریکا، فعالیت‌های Cyber Caliphate توسط روسیه زیر نظر گرفته شد.
به‌تازگی، گروه دیگری بنام «بخش هک داعش (ISHD)» اطلاعات شخصی 100 سرباز آمریکایی را فاش کردند. این کار برای تحریک هواداران داعش در آمریکا برای انجام اعمال تروریستی علیه این نظامیان صورت گرفت.

 

منبع:
موضوع:

نظرات