چند برابر شدن تعداد گوشی‌های هوشمند و کاربران ADSL
0 نظر ۱۴:۰۸ - ۴ تیر ۱۳۹۵

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ معاون وزیر ارتباطات از چند برابر شدن تعداد گوشی‌های هوشمند و کاربران ADSL طی ۳ سال خبر داد و گفت: بخش خصوصی ایران در تفاهم با صنعت موبایل شرکت‌هایی بزرگ ازجمله هواوی، سامسونگ، اچ‌تی‌سی در بازار بزرگ کشور ورود پیدا کند.

مرتضی براری اظهار داشت: با 8 برابر شدن پهنای باند اینترنت کشور طی 3 سال اخیر مصرف اینترنت بیشتر شده و درنتیجه نیاز به ابزارهای استفاده از اینترنت در کشور افزایش‌یافته است.

معاون مجلس و امور استان‌های وزارت ارتباطات افزود: در ابتدای دولت یازدهم تعداد اسمارت فون‌ها (گوشی هوشمند) در کشور 8 میلیون دستگاه بود که باگذشت 3 سال اکنون به 40 میلیون دستگاه رسیده است.

براری ادامه داد: بازار تلفن همراه هوشمند در ایران سالانه 10 میلیون دستگاه رشد دارد که معادل 10 هزارتا 15 هزار میلیارد تومان است.

معاون مجلس و امور استان‌های وزارت ارتباطات افزود: علاوه بر این در ابتدای دولت یازدهم 3.5 میلیون پورت فعال ADSL (اینترنت پرسرعت) در کشور وجود داشت که اکنون این تعداد به 10 میلیون پورت رسیده است.

معاون وزیر ارتباطات گفت: با توجه به این آمار، بازار مناسبی برای تولید تجهیزات مودم ADSL (اینترنت پرسرعت) و گوشی هوشمند تلفن همراه در ایران وجود دارد و نیاز جدی به سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در این حوزه است.

وی با اشاره به تفاهم‌نامه‌هایی که در دیگر صنایع مانند صنعت خودرو برای تولید مشترک ویژه بازار هدف داخل و کشورهای منطقه امضاشده، پیشنهاد کرد در صنعت ICT و در بخش تجهیزات ADSL و گوشی هوشمند تلفن همراه نیز بخش خصوصی ایران می‌تواند با صنعت موبایل شرکت‌هایی مانند هواوی، سامسونگ، اچ‌تی‌سی در بازار بزرگ کشور ورود پیدا کند.

نظرات (0)