اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر

چشم‌انداز قدرت سایبری و خطرات جدید (بخش اول)

نویسنده:

در سال 2017، فضای مجازی، در دامنه و مقیاس بزرگ‌تری، نفوذ خود را گسترش خواهد داد. تقریباً نیمی از جمعیت جهان، طی این سال، به اینترنت دسترسی خواهند داشت. هزینه‌های فناوری اطلاعات در سطح جهان، با سه درصد افزایش نسبت به سال گذشته، به 3500 میلیارد دلار می‌رسد و مؤسسات خصوصی، در کنار دولت‌ها، برای بهبود تبادل اطلاعات و بازدهی عملیاتی، انتقال داده‌هایشان به فضای ابری را ادامه می‌دهند. افزایش ارزش بازار خدمات ابری، در طول سال پیش روی، 22 درصد پیش‌بینی می‌شود و به ارزشی معادل 146 میلیارد دلار خواهد رسید. همه روزه، ابزار و وسایل بیشتری، با قابلیت اتصال به شبکه‌ها و اینترنت، ساخته می‌شوند و به طور کلی، مؤلفه‌های هوشمند و اتوماتیک بیشتری می‌یابند. محققان معتقدند تعداد وسایلی که از اینترنت اشیا بهره می‌برند، در سال 2017، با رشدی 30 درصدی نسبت به سال 2015، از مرز 20.35 میلیارد دستگاه، عبور خواهد کرد.

این پیشرفت‌های سایبری، تهدیدات سایبری را نیز، افزایش می‌دهد. حوادث سایبری، طی سال 2016، در اقصی نقاط دنیا به وقوع پیوست. به عنوان مثال، می‌توان به سرقت 81 میلیون دلاری از یک بانک بنگلادشی، نفوذ به شبکه‌های سازمان امنیت ملی آمریکا، حمله‌ی روس‌ها به کمیته‌ی ملی حزب دموکرات و افشای هک 500 میلیون حساب کاربری شخصی یاهو، اشاره کرد.

شیوع و شدت عملیات سایبری در سال 2016، از گسترش خطرات پیشرفته‌تر و مکرر برای امنیت جهانی، سیاست، صنعت، و زیرساخت‌های حیاتی، در سال پیش روی، حکایت دارد.

 

 

دانلود متن کامل مقاله، در انتهای همین صفحه

 

 

 

 

 

 

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)