اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر

پیش‌بینی جنگ سایبری آمریکا با روسیه

نویسنده:

به گزارش واحد امنیت سایبربان؛ همزمان با تهدید مقام‌های آمریکایی مبنی بر انجام اقدام‌هایی علیه روسیه در واکنش به ادعای دخالت این کشور در حمله‌های هکری به آمریکا و همزمان هشدار متقابل، احتمال بروز جنگ سایبری بین دو کشور وجود دارد.

گرمان کلیمنکو مشاور امور اینترنتی رئیس‌جمهوری روسیه با طرح احتمال بدتر شدن روابط با کشورهای غربی، گفت: مسکو باید برای وضعیت قطع ارتباط اینترنتی با جهان آماده شود.

مشاور پوتین گفت: روسیه باید برای کنار گذاشته شدن از شبکه اینترنتی جهانی آماده شود و به همین دلیل تأسیسات حیاتی و امکانات تأمین اینترنتی باید در قلمرو ملی باشد.

مقام روس خاطرنشان کرد: بخش روسی شبکه اینترنت باید به‌گونه‌ای ساماندهی شود که روسیه ازاین‌گونه برنامه‌ریزی‌ها در امان باشد و ترتیبی داده شود تا در هر شرایطی پست‌های الکترونیکی، تلفن و شبکه‌های اجتماعی در دسترس باشد.

وی ادامه داد: در طرح قانونی وزارت ارتباطات، ضرورت دفاع از تأسیسات حیاتی و امکانات تأمین شبکه اینترنتی در داخل مطرح‌شده که باید کامل به روسیه منتقل شود.

روابط روسیه و غرب به‌ویژه با آمریکا از اوایل سال 2014 براثر مسائلی همچون اوکراین و سوریه تیره شده و این اختلاف‌ها به فضای مجازی و حمله هکری نیز کشیده شده است.

به گزارش رسانه‌ها، دولت باراک اوباما با ادعای انجام حمله سایبری روسیه علیه افراد و نهادها سیاسی آمریکا، درصدد است مجموعه‌ای از فشارهای انتقام‌جویانه اینترنتی ضد روسی را اعلام و اجرا کند.

شبکه خبری سی ان ان دراین‌باره اعلام کرده است: آمریکا تنبیه‌هایی را علیه مسکو در ارتباط با حملات سایبری مدنظر قرار داده است.

مقام‌های آمریکایی پیش‌تر نیز اعلام کرده بودند که اقدام‌های واشنگتن ممکن است بخش‌های اینترنتی روسیه را در برگیرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه نیز اعلام کرد: دولت اوباما هنوز رویکردهای خود را برای انجام اقدام‌های ضد روسی ادامه می‌دهد.

ماریا زاخارووا گفت: واشنگتن با نشت دادن عمدی اطلاعات در رسانه‌های آمریکایی، بازهم سعی می‌کند با حربه گسترش تحریم‌های ضد روسی، برخوردهای دیپلماتیک و حتی خرابکاری در سامانه‌های رایانه‌ای روسیه، مسکو را بترساند.

وی افزود: دولتمردان نزدیک به اوباما در آستانه سال نو درحالی‌که برای خروج از کاخ سفید آماده‌شده‌اند، می‌خواهند اقدام‌های جدید ضد روسی خود را به‌عنوان پاسخی به حمله سایبری از مسکو نشان دهند.

سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه در ادامه بیانیه خود تصریح کرد: از اظهارات دروغین درباره هکرهای روسی که در سطوح بالای حکومت آمریکا همچنان تکرار می‌شود، خسته شده‌ایم.

جو بایدن معاون رئیس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد که این کشور به حمله‌های سایبری علیه این کشور که روسیه پشت آن قرار دارد، مؤثرترین پاسخ را می‌دهد.

وی افزوده بود که آمریکا به ولادیمیر پوتین رئیس‌جمهوری روسیه در این زمینه پیام صریح می‌دهد که از آن (حمله هکری) اطلاع دارد و واشنگتن هم در زمان مناسب به این اقدام‌ها پاسخ مناسب خواهد داد.

این اتهام‌ها بارها از سوی روسیه رد و بی‌ارزش اعلام‌شده است، ولی مقام‌های آمریکایی و هیلاری کلینتون نامزد شکست‌خورده هم‌حزبی اوباما، مسکو را متهم می‌کنند که باهدف تأثیرگذاری بر انتخابات ریاست جمهوری ماه نوامبر و تقویت دونالد ترامپ نامزد حزب جمهوری‌خواه تلاش کرده است.

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)