اخبار کوتاه سایبری
جان مک کین، سناتور آمریکایی: ملت و بخش نظامی آمریکا باید هرچه بیشتر آماده مقابله با چالش های سایبری شوند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
هکرهای گروه انانیموس اعلام کردند که اطلاعات حدود 1.2 نفر از مشتریان سرویس سلامت عمومی انگلیس را به سرقت بردند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
محمود واعظی با انتشار پیامی از وزارت ارتباطات خداحافظی کرد.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
سرپرست پژوهشگاه فضای مجازی کشور از شکستن رکورد انتشار یک میلیارد مطلب در کانال های عمومی فارسی زبان تلگرام خبر داد.
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
مرکز مدیریت امداد وهماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای گفت، گزارشی درباره آلودگی کاربران ایرانی به باج افزار پتیا اعلام نشده است.
۱۲ تیر ۱۳۹۶ بیشتر

پیش‌بینی ادوارد اسنودن درباره گوشی‌های آیفون

0 نظر
۰۹:۵۴ - ۱ اردیبهشت ۱۳۹۵

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ درحالی‌که هنوز ماجرای دعوای حقوقی میان اپل و FBI بر سر ایجاد یک Backdoor درگوشی هوشمند آیفون تا حدی در جریان است و حاشیه‌های خاص خود را به دنبال داشته، ادوارد اسنودن به‌تازگی پیش‌بینی کرده که تا پایان سال جاری، حملات هکری و سایبری گسترده برای هک گوشی‌های آیفون در سطح جهانی صورت خواهد گرفت.

ادوارد اسنودن، انتقاد شدیدی علیه FBI برای باز گذاشتن حفره امنیتی یافته شده در آیفون نموده و پیش‌بینی کرده که تا پایان سال جاری میلادی، هک گوشی‌های آیفون از این مسیر در سطح جهانی ممکن خواهد بود.

وی در حساب کاربری خود در توییتر دو پیام مبنی بر این موضوع منتشر کرده و دریکی از آن‌ها به‌صراحت گفته: شخصاً فکر می‌کنم این حمله گسترده را تا پایان ماه آگوست شاهد باشیم.

پیش‌بینی ادوارد اسنودن از حملات گسترده هکری علیه گوشی‌های آیفون

درواقع ادوارد اسنودن با اشاره به هک آیفون متهم ماجرای سن برناردینو، اشاره‌کرده است که FBI از اعلام و بستن حفره امنیتی که به‌واسطه آن قادر به هک این آیفون شده ـ راه را برای حملات گسترده به‌قصد هک دستگاه‌های آیفون باز گذاشته است.

ماجرای دعوای اپل و FBI از آنجایی آغاز شد که یک قاضی به اپل دستور داد، با FBI برای شکستن قفل آیفون 5C یافته شده در ماجرای تروریستی سن برناردینو در دسامبر سال ۲۰۱۵ همکاری کند که اپل شدیداً از این موضوع استنکاف کرد.

آنچه FBI از اپل می‌خواست، نه در اختیار گذاشتن اطلاعات بلکه ایجاد یک حفره در سیستم‌عامل iOS بود تا متخصصان امنیتی FBI بتوانند به‌راحتی خود اقدام به شکستن قفل آیفون کنند؛ موضوعی که منجر به یک چالش بیش از یک‌ماهه بین این دو نهاد شد و پای بسیاری از شخصیت‌های بزرگ و نهاد‌های دیگر را نیز به میان کشید.
درنهایت اما FBI موفق شد با همکاری یک شرکت ثالث ـ که گفته می‌شود شرکت یک اسرائیلی است، قفل آیفون سن برناردینو را بشکند. بعدازآن FBI اعلام کرد، هر یک از نهادهای دیگر در ایالات‌متحده نیاز به شکستن قفل آیفون داشته باشند، می‌تواند با آن‌ها در این موضوع همکاری کند.

از آن بد‌تر کمی بعد FBI اعلام کرد که چگونگی شکستن قفل آیفون توسط این شرکت ثالث را برای سناتور‌ها و در کمیته اطلاعات سنا تشریح خواهد کرد که از آن زمان این وحشت به وجود آمده که درز این اطلاعات به بیرون می‌تواند منجر به سوءاستفاده دیگر هکر‌ها و حتی دولت‌های خارجی از این حفره امنیتی شود.

هنوز مشخص نیست، FBI شرکت اپل را در خصوص جزئیات این هک در جریان گذاشته است یا نه؛ اما با توجه به اتفاقات رخ‌داده بین این دو نهاد، بسیار بعید به نظر می‌رسد که این امر صورت گرفته باشد.

از همین روی است که ادوارد اسنودن با توجه به ‌شناختی که از ماهیت FBI دارد، پیش‌بینی کرده که طی ماه‌های آتی، حملات گسترده هکری علیه دستگاه‌های آیفون در سطح جهانی صورت خواهد گرفت.

نظرات (0)
×

Error message

Notice: Undefined variable: old_nid in include() (line 12 of /home/cyberbannews/public_html/sites/all/themes/cyberban/templates/views/News/views-view-unformatted--cyberban-news-view--cyberban-breaking-news.tpl.php).