اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر

پهپادهای لیلی‌پوتی

نویسنده:

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ در دنیای امروز، پهپادها کاربردهای متنوعی پیدا کرده‌اند. شرکت‌های مختلف از پهپادها برای انجام کارهای نظامی، نقشه‌برداری، تحویل سفارش، عملیات نجات و بسیاری کارهای دیگر استفاده می‌کنند.
در حال حاضر پهپادهای شناسایی با اندازه‌های بزرگ برای استفاده در ارتش‌ها وجود دارند؛ اما اگر گروهی از سربازان بخواهند بخش کوچکی از یک منطقه، تپه یا ساختمان را پاک‌سازی کنند، کاربرد چندانی داشته و اطلاعات کاملی را در اختیار سربازان قرار نمی‌دهد.
به تازگی گزارشی منتشر شده که نشان می‌دهد، سربازان آمریکایی به زودی در میدان جنگ، توسط پهپادهای کوچکی که در یک دست جای می‌گیرند، حمایت خواهند شد. مدتی قبل ارتش آمریکا از کارشناسان درخواست کرده بود تا امکان ساخت پهپادهای کوچک برای شناسایی مناطق عملیاتی را بررسی کنند.
ارتش کشورهای انگلیس و نروژ، از سال 2012، شروع به استفاده از پهپادهای کوچک کرده‌اند؛ اما تولید این پهپاد با دست انجام شده و بسیار گران قیمت هستند.
از مشخصات این پهپاد کوچک می‌توان به وزن 150 گرمی، زمان راه‌اندازی یک‌دقیقه‌ای، 15 دقیقه توان پرواز و مسافت پروازی 500 تا 1200 متر اشاره کرد. ارتش آمریکا امیدوار است بتواند تا سال 2018 سربازها را به این نوع از پهپادها مجهز کند.

 

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)