اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
نویسنده:

 

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ هک شدن وب‌سایت مجلس اتریش موجب آن شد که وب‌سایت به مدت بیست دقیقه از دسترسی خارج شود. سخنگوی مجلس اتریش اعلام کرده است که وب‌سایت Lion Soldiers Team یا اصلان نفرلر تیم (Aslan Neferler Tim) که مدافع امنیت داخلی، اسلام، کشور و پرچم ترکیه است، مسئولیت حمله را بر عهده گرفته است.

 

روابط اتریش ترکیه

 


سال گذشته پس از آن که نخست‌وزیر ترکیه، رجب طیب‌اردوغان در جریان کودتای نافرجام به سرکوب مخالفان پرداخت، روابط بین ترکیه و اتریش به سردی گرایید. از آن زمان، اتریش تنها کشوری بوده است که با پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا مخالفت کرده است. اصلان نفرلر تیم با انتشار عکسی از بارگذاری نشدن وب‌سایت مجلس اتریش در صفحه فیس‌بوک خود، به زبان ترکی چنین نوشت: «واکنش ما به نژادپرستی اتریش علیه مسلمانان، واکنشی خشن خواهد بود!!! (قطع شدن دسترسی به وب‌سایت مجلس)». اصلان نفرلر تیم ادعا کرد که عملیاتی نیز علیه حزب دمکرات خلق ترتیب داده است.

 


اگرچه سخنگوی مجلس قبلا اعلام کرده بود که اصلان نفرلر تیم مسئولیت هک را به عهده گرفته است، در پاسخ به این پرسش که آیا واقعا کار اصلان نفرلر تیم بوده یا خیر پاسخ داد: «[مطمئن نیستیم] این‌طور تصور می‌کنیم.» سخنگوی وزارت کشور اعلام کرده است که تحقیقات درباره حمله سایبری مذکور شروع شده است. او از ذکر جزئیات خودداری کرد اما اشاره کرد که هیچ داده‌ای از دست نرفته است.

 


هکرها با حملات انکار سرویس توزیع‌شده، سرورهای وب‌سایت مجلس اتریش را به مرحله فلاد (flood) رساندند. حملات انکار سرویس توزیع‌شده، رایج‌ترین حملات سایبری به شمار می‌روند.

 

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)