اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
نویسنده:

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ بیش از 32 میلیون حساب کاربری، رمز عبور و آدرس ایمیل کاربران توییتر هک شده و توسط وب سایت LeakedSource، این اطلاعات تایید شده است. هکر مورد نظر ظاهرا کاربران روسی را هدف قرار داده است.

توییتر در یک پست وبلاگ اعلام کرد که به نظر نمی‌رسد که این نفوذ از طریق سرورهای این شرکت صورت گرفته باشد، اما در عوض به احتمال زیاد کاربران شخصی با نرم‌افزارهای مخربی که نام کاربری و کلمه عبور آنها را به سرقت می‌برد و آنها را به هکرها می‌فرستد، آلوده شدند.

مایکل کوتس - افسر امنیت اطلاعاتی توییتر - در یک توییت گفت که آنها موضوع را بررسی کرده و اطمینان ا دارند که سیستم‌هایشان مورد نفوذ قرار نگرفته است. همچنین یک سخنگوی توییتر نیز اعلام کرده نفوذی به سیستم‌های ما صورت نگرفته و در واقع، ما مشغول کار برای محافظت از حساب‌ها با چک کردن داده‌ها در برابر رمزهای عبور فاش‌شده هستیم.

به همین دلیل است که مقامات امنیتی اغلب به مردم توصیه می‌کنند برای حفاظت از کلمه عبور خود، از سیستم‌های مدیریت رمز عبور مانند  KeePass ،1Passwordو یا LastPass استفاده کنند. از آنجا که برای بدافزارها آسان است که اطلاعات کاربری ذخیره‌شده را از ذخایر رمز عبور مرورگر بیابند، زیرا این پایگاه های داده معمولا فاقد کنترل دسترسی مناسب هستند.

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)