اخبار کوتاه سایبری
کیفیت اینترنت مخابرات تا پایان سال در سراسر کشور متحول می‌شود.
۱ شهریور ۱۳۹۶ بیشتر
رئیس سازمان پدافند غیرعامل عضو ۶ شورای عالی شد
۱ شهریور ۱۳۹۶ بیشتر
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر

هک آیفون تنها در چند ساعت

نویسنده:

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ اف‌بی‌آی (FBI) یکی از آژانس‌های آمریکا است که هم مسئول رسیدگی به جنایات و جرائم فدرال را دارد و هم یک آژانس ضداطلاعاتی است.

اگرچه چیزی در حدود 4 ماه زمان نیاز بود تا FBI بتواند به اطلاعات آیفون یکی از تروریست‌های حاضر در حادثه سن‌برناردینو دسترسی پیدا کند اما به‌ نظر می‌رسد راه‌حل‌های جدیدتر و نمونه‌هایی که سریعاً در دسترس قرارگرفته‌اند نیز از سوی برخی خرده‌فروش‌های فعال در حوزه عرضه دستگاه‌های الکترونیکی نیز به بازار عرضه‌شده و پیش روی کاربران قرارگرفته‌‌ است.

به‌طور مثال می‌توان به خرده‌فروش بریتانیایی Fone Fun یادکرد که دستگاهی باقابلیت‌های ویژه را به بازار عرضه کرده که در مدت چند ساعت می‌تواند یک آیفون مجهز به سیستم‌عامل iOS 7 را هک کند.

این دستگاه با دورزن سیستم قفل خودکار آیفون (که با واردکردن رمز اشتباه، فعال می‌شود) و امتحان کردن کلیه ترکیب‌های ممکن برای گذرواژه‌ها، عملیات ورود به سیستم‌عامل را انجام می‌دهد

وب‌سایت دیلی میل چنین دستگاهی را در شهر شفیلد باقیمت 170 دلار خریداری کرده و آن را روی یک آیفون 5C رمزگذاری شده با کدی چهاررقمی مورد آزمایش قراردادِ‌ است.

نتیجه آزمایش نشان داده دستگاهی که در بازار از آن با عنوان IP Box یاد می‌شود عملکرد مطلوبی داشته و هر ترکیب ممکن برای رمز عبور را در 6 ثانیه موردبررسی قرار می‌دهد. فرایند کامل بررسی و آزمایش رمز عبور نیز به 16 ساعت و نیم زمان نیاز داشت. این به آن معنا است که به چیزی کم‌تر از یک روز به‌منظور شکستن قفل آیفون مجهز به سیستم‌عامل iOS 7 زمان نیاز خواهد بود و حتی این احتمال وجود دارد که سریع‌تر از این‌ها بتوانید راهکاری برای دورزن رمز عبور گوشی خود بیابید. با توجه به اینکه اکثر کاربران، سیستم‌عامل آیفون خود را به iOS 9 به‌روزرسانی کرده‌اند مسئولان این فروشگاه عنوان داشته‌اند نسخه‌ای سازگار با iOS 9 نیز در دست بررسی بوده و به‌زودی به بازار عرضه خواهد شد.

 این خبر اگرچه برای کاربرانی که امکان دسترسی به اطلاعات گوشی خود را به علت فراموشی رمز عبور ازدست‌داده‌اند، امیدوارکننده بوده اما برای کاربرانی که گمان می‌کردند با استفاده از سیستم تشخیص اثرانگشت یا رمز عبور، به‌طور کامل از دسترسی بدون اجازه دیگران به اطلاعات آن‌ها جلوگیری شده نگرانی‌هایی را ایجاد کرده است. با این اوصاف باید منتظر ماند و دید مسئولان اپل چه عکس‌العملی نسبت به وجود حفره‌های امنیتی احتمالی در سیستم‌عامل گوشی‌های هوشمند خود نشان خواهند داد.

نظرات (0)