اخبار کوتاه سایبری
کیفیت اینترنت مخابرات تا پایان سال در سراسر کشور متحول می‌شود.
۱ شهریور ۱۳۹۶ بیشتر
رئیس سازمان پدافند غیرعامل عضو ۶ شورای عالی شد
۱ شهریور ۱۳۹۶ بیشتر
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر

هک «دارک وب»

نویسنده:

 

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ کاربران مجموعه سرویس‌های پروتکل «پروژه تور» که بر اساس سرورهایی تحت عنوان Freedom Hosting بنا شده‌اند، از شب گذشته با پیغام «سلام فریدام هاستینگ. شما هک شده‌اید» مواجه می‌شوند.

گروهی از هکرهای ناشناخته از ساعاتی پیش تمام سرویس‌های مبتنی بر سرورهای این شرکت که بالغ‌بر 10 هزار وب‌سایت هستند را هک کرده و تا لحظه نگارش این خبر همچنان آفلاین هستند.
هکرهای موردبحث طی پیغامی به مدیران فریدام هاستینگ گفته‌اند داده‌های مسروقه را باقیمت 100 دلار به ازای هر وب‌سایت باز می‌گردانند.
علاوه بر این مدعی شده‌اند به برخی فایل‌های شخصی و غیراخلاقی حاضر در سرورهای خصوصی پروتکل نیز دست‌یافته‌اند؛ هرچند که این ادعا صرفاً تا زمان تحلیل و مشاهده داده‌های به سرقت رفته قابل‌اثبات نخواهد بود.
گفتنی است فعالیت اینگونه پروتکل‌ها از دیدگاه ضوابط اساسی بین‌المللی غیرقانونی است و فریدام هاستینگ نیز همواره تحت بررسی و تحلیل سازمان‌های امنیتی و پلیس قرار داشته است.
بنابر اطلاعات منتشرشده از سوی محققین این پروتکل حدود 20 درصد از فضای «دارک وب» دنیا را شکل می‌دهند و هکرها به‌نوعی به شبکه جهانی لطف کرده‌اند.
گفتنی است اغلب وب‌سایت‌های این سرورها، بلاگ های شخصی و سیاسی هستند که مخفیانه و غیرقابل‌شناسایی به فعالیت می‌پردازند.

 

نظرات (0)