هکر شبکه حزب دموکرات آمریکا وابستگی به روسیه را رد کرد
0 نظر ۱۵:۴۰ - ۱۱ تیر ۱۳۹۵

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ کمیته ملی دموکراتیک آمریکا نهادی است که وظیفه حمایت از نامزدهای حزب دموکرات در سراسر این کشور به‌منظور کسب مقام‌های سیاسی در سطوح محلی، ایالتی و ملی را بر عهده دارد. کمیته یادشده هر چهار سال یک‌بار برای معرفی نامزد این حزب در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا به‌شدت فعال‌شده و استراتژی‌های کاری و تبلیغاتی حزب دموکرات را مشخص می‌کند.

هکر این کمیته که موفق به سرقت اسناد و فایل‌های محرمانه‌ای شده این کار را طرحی شخصی دانسته است. وی که نام مستعار Guccifer 2.0 را برای خود انتخاب کرده، افزوده است: شرکت‌های امنیتی و کمیته ملی دموکراتیک می‌توانند روسیه را بابت این حمله مقصر بدانند، اما نمی‌توانند چیزی را ثابت کنند. هر چه که من می‌شنوم حرف‌ها و فرضیه‌های بی‌اساس است.

این هکر یک روز بعد از افشای موضوع توسط کمیته، انتشار اسناد سرقت شده را در وب آغاز کرد. این اسناد حاوی تحقیقات در مورد دونالد ترامپ نامزد رقیب حزب جمهوری‌خواه و فهرست کمک‌ها و همین‌طور فایل‌های حاوی داده‌های مربوط به سیاست خارجی است.

Guccifer 2.0 خود را رومانیایی دانسته و مدعی است که به‌تنهایی اقدام کرده است. بااین‌حال برخی کارشناسان اصرار دارند که او را عضوی از یک گروه هکری متخصص در روسیه بدانند. آن‌ها می‌گویند بدافزار به کار گرفته‌شده بدین منظور قبلاً توسط دو گروه هکری روس بهنام‌های Cozy Bear  و Fancy Bear به کار گرفته‌شده است. Guccifer 2.0 در واکنش به این ادعا گفته است که همه هکرهای جهان تقریباً از ابزار مشابهی استفاده می‌کنند و می‌توانند آن‌ها را بخرند یا در وب پیدا کنند.

وی افزوده که با استفاده از یک آسیب‌پذیری کمتر شناخته‌شده توانسته در یک نرم‌افزار مورداستفاده کمیته ملی دموکراتیک آمریکا و سپس رایانه‌های سرور آن نفوذ کند.

نظرات (0)