هشدار یاهو درباره حمله هکری جدید به ‌ایمیل‌های
0 نظر ۱۴:۵۳ - ۲۹ بهمن ۱۳۹۵

 

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ یاهو به برخی کاربران خود هشدار داد ممکن است حساب‌های آنان هک شده و این هشدار نتیجه تحقیقات درباره این حساب‌های کاربری و برخی کوکی‌های جعلی است.

پیش‌ازاین دو بار گزارش‌هایی در مورد هک شدن حساب‌های کاربری پست الکترونیک یاهو منتشرشده بود و صدها میلیون نفر قربانی این حملات هکری بوده‌اند.

متخصصان امنیتی می‌گویند هکرها با طراحی کوکی‌های قلابی و جعلی توانسته‌اند به بخشی از زیرساخت‌های شبکه‌ای یاهو نفوذ کنند و از داده‌هایی که به این طریق جمع‌آوری کرده‌اند برای نفوذ به حساب‌های کاربری دیگری سوءاستفاده کرده‌اند. هکرها همچنین یک سیستم خودکار برای یافتن اطلاعات ارزشمند و فروش آن‌ها در بازار سیاه ابداع کرده‌اند.

ازجمله اطلاعاتی که هکرها از حساب‌های کاربران یاهو جمع‌آوری کرده‌اند می‌توان به اطلاعات مالی، سوابق مراقبت‌های درمانی و... اشاره کرد. اگرچه یاهو می‌گوید کوکی‌های جعلی را از کار انداخته تا مجدداً قابل‌استفاده نباشند، اما مشخص نیست آیا نفوذ به شبکه یاهو متوقف‌شده است یا خیر.

کارشناسان امنیتی می‌گویند با توجه به ضعف‌های امنیتی شبکه‌های رایانه‌ای یاهو و سیستم ایمیل آن این خطر وجود دارد که هکرها راه تازه‌ای برای نفوذ به حساب‌های کاربری ایمیل یاهو بیابند.

 

 

نظرات (0)