اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر

نگرانی آمریکا از نفوذ هکرهای روس

نویسنده:

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ بانفوذ گسترده وبی سابقه این هکرها به زیرساخت‌های رایانه‌ای و اینترنتی وابسته به نهادهای دولتی ایالات‌متحده حالا این نگرانی وجود دارد که ممکن است هکرها به شبکه‌های رایانه‌ای آژانس امنیت ملی آمریکا هم نفوذ کرده باشند.

منابع خبری آمریکایی مدعی هستند که هکرهای نخبه روس توانسته‌اند با استفاده از مهارت‌های خود اطلاعات مهمی را در ارتباطات با انتخابات ریاست جمهوری آمریکا و رقابت‌های داخلی و عملکرد برخی نهادهای امنیتی این کشور به دست آورند.

کریس انگلیس معاون سابق آژانس امنیت ملی آمریکا در مصاحبه‌ای در این زمینه تصریح کرده است: بیم دارم که روس‌ها با موفقیت آژانس امنیت ملی ایالات‌متحده را هک کرده باشند. من شرط می‌بندم که آن‌ها برای این کار تلاش کرده‌اند؛ اما تصور نمی‌کنم تلاش آن‌ها موفق بوده باشد.

اگرچه این مسئول سابق دولتی در مورد موفقیت هکرهای روس تردید دارد، اما به این نکته اشاره می‌کند که هکرهای یادشده موفق به نفوذ به یک فایروال شده‌اند که برای حفظ امنیت آژانس امنیت ملی آمریکا مورداستفاده بوده است.

وی افزوده که سه سال بعد از افشای اسناد محرمانه آژانس امنیت ملی آمریکا در مورد جاسوسی‌های سایبری این کشور هنوز نمی‌توان اطمینان داشت که منافذ نفوذ به این سازمان به‌طور کامل برطرف شده باشند.

مارک راجرز مدیر آژانس امنیت ملی آمریکا هم به‌تازگی در مصاحبه‌ای با ان پی آر تصریح کرده که ممکن است در آینده افرادی مشابه با اسنودن دست به افشاگری‌های مشابهی بزنند. هرچند وی وعده داده که این افشاگری‌ها دیگر به شکلی مداوم و در مقیاس قبلی رخ نخواهند داد.

به اعتقاد کارشناسان امنیتی مستقل مجموعه این اظهارنظرها نشان می‌دهد که دولت آمریکا در مورد هک شدن داده‌های آژانس امنیت ملی آمریکا یا افشای آن از داخل هنوز به‌طورجدی نگران است و این نگرانی در آستانه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری آتی آمریکا تشدید شده است. به‌خصوص که برخی دموکرات‌ها ترامپ نامزد جمهوری خواهان را به همراهی با روس‌ها برای مقابله با هیلاری کلینتون متهم می‌کنند.

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)