اخبار کوتاه سایبری
جان مک کین، سناتور آمریکایی: ملت و بخش نظامی آمریکا باید هرچه بیشتر آماده مقابله با چالش های سایبری شوند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
هکرهای گروه انانیموس اعلام کردند که اطلاعات حدود 1.2 نفر از مشتریان سرویس سلامت عمومی انگلیس را به سرقت بردند.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
محمود واعظی با انتشار پیامی از وزارت ارتباطات خداحافظی کرد.
۲۹ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
سرپرست پژوهشگاه فضای مجازی کشور از شکستن رکورد انتشار یک میلیارد مطلب در کانال های عمومی فارسی زبان تلگرام خبر داد.
۲۳ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
مرکز مدیریت امداد وهماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای گفت، گزارشی درباره آلودگی کاربران ایرانی به باج افزار پتیا اعلام نشده است.
۱۲ تیر ۱۳۹۶ بیشتر

نقش بارز شبکه‌های اجتماعی در فرآیند انتخابات

0 نظر
۰۹:۰۰ - ۲۸ اردیبهشت ۱۳۹۶

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ محمود واعظی هم‌زمان با روز ۲۷ اردیبهشت‌ماه به‌عنوان روز جهانی ارتباطات، در پیامی اعلام کرد: با تحقق توسعه زیرساخت‌ها، رشد ۱۰ برابری پهنای باند داخل، رفع انحصار ارائه خدمات نسل ۳ و بالاتر تلفن همراه و دفاع از دسترسی آزاد به اطلاعات، به مرحله‌ای رسیده‌ایم که همه مردم ایران در اقصی نقاط کشور به این فناوری و گردش اطلاعات دسترسی دارند.

وی گفت: امروز در ۲۷۰۰۰ روستای کشور اینترنت پرسرعت وجود دارد و روستاییان می‌توانند علاوه بر معرفی محصولات و بناهای تاریخی و گردشگری خود،‌ از آموزش آنلاین نیز استفاده کنند و بدین ترتیب شکاف دیجیتالی شهر و روستا کاسته شده است.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه کسب‌وکارهای جدید این حوزه در زمینه غذا، حمل‌ونقل، آموزش و... منجر به افزایش رفاه و کاهش هزینه‌های عمومی جامعه شده است، خاطرنشان کرد: همه این موارد را مدیون تلاش همکاران هستیم که با دقت نظر و کار دوچندان، توانستند توسعه زیرساخت‌های ارتباطی و فناوری را به حدی برسانند که امروز به‌راحتی بتوانیم با یکدیگر گفتگو و عقاید و نظرات خود را مطرح کنیم.
واعظی تأکید کرد: امروز در حالی روز جهانی ارتباطات را برگزار می‌کنیم که نقش شبکه‌های اجتماعی در فرآیند انتخابات به‌خوبی نشان‌دهنده فرصت محور بودن این فناوری است. کاهش مصرف کاغذ، سرعت اطلاع‌رسانی، ایجاد شفافیت و جلوگیری از انحصار رسانه‌ای، ‌همه و همه باعث شده است تا این فناوری به بهترین راه برای افزایش آگاهی مردم در انتخاب اصلح منجر شود.
وی با بیان اینکه اگرچه برخی هنوز هم فضای مجازی را صرفاً تهدید می‌دانند اما با اقدامات صورت گرفته دیگرکسی نمی‌تواند این فناوری را از مردم بگیرد و توسعه آن را مختل کند، افزود: ارتباطات و فناوری اطلاعات به‌عنوان محرک توسعه همه بخش‌های اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی نقش بی‌بدیلی در پیشرفت کشور به عهده دارد و به‌تنهایی توانسته در سال گذشته یک‌صد هزار شغل جدید ایجاد کند.
وزیر ارتباطات افزود: با نام‌گذاری سال جاری به‌عنوان «اقتصاد مقاومتی: تولید-اشتغال»، برنامه‌های اجرایی به‌منظور ایجاد و توسعه اشتغال پایدار از طریق توسعه محتوای بومی و کاربردهای الکترونیکی، ارائه خدمات الکترونیکی بر بستر شبکه ملی اطلاعات، توسعه دسترسی پرسرعت نسل‌های جدید تلفن همراه و فناوری‌های نوری و حمایت از ایجاد و توسعه شرکت‌های دانش‌بنیان بخش ICT به‌عنوان اولویت‌های اصلی برنامه سال ۱۳۹۶ وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و با استفاده حداکثری از ظرفیت بخش غیردولتی تهیه‌شده است.
به گفته وی، رشد چندین برابری شاخص‌های فناوری اطلاعات، با همان سرعت ادامه خواهد یافت و امیدوارم بتوانیم خدمات این حوزه را با سرعت بیشتر، کیفیت بهتر و هزینه کمتر برای مردم مهیا کنیم.

 

نظرات (0)
×

Error message

Notice: Undefined variable: old_nid in include() (line 12 of /home/cyberbannews/public_html/sites/all/themes/cyberban/templates/views/News/views-view-unformatted--cyberban-news-view--cyberban-breaking-news.tpl.php).