اخبار کوتاه سایبری
سرانجام پس از گمانه‌زنی‌های بسیار از اندروید O رونمایی شد و گوگل آن را Oreo نامید
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
شرکت گارتنر: میزان استفاده از محصولات و خدمات امنیت اطلاعات تا سال 2018، به 93 میلیارد دلار خواهد رسید.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ان.بی.سی نیوز: آمریکا نگران حملات سایبری کره شمالی علیه بخش مالی خود است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
پارلمان اسکاتلند اعلام کرد این نهاد، متحمل حملات سایبری از نوع جستجوی فراگیر شده است.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
ترامپ، دستور تحقیق درباره سرقت‌های چین در حوزه مالکیت معنوی را صادر کرد.
۳۱ مرداد ۱۳۹۶ بیشتر
نویسنده:

به گزارش واحد هک و نفوذ سایبربان؛ جمهوری‌خواهانی که امسال به کمیته ملی سنای جمهوری خواهان کمک مالی کرده‌اند تا از سناتورهای این حزب حمایت مالی کنند، احتمالاً داده‌های کارت‌های اعتباری‌شان را تقدیم هکرهای روس کرده‌اند.

سرقت اطلاعات کارت‌های اعتباری مذکور در بازه زمانی بین 16 مارس تا 5 اکتبر سال 2016 رخ‌داده، زیرا پلاتفورم مورداستفاده برای انتقال پول به کمیته جمهوری خواهان آلوده به کد مخربی بوده که منظور سرقت اطلاعات کارت‌های اعتباری طراحی‌شده است.

کمیته مذکور پس از کسب اطلاع از وقوع این مشکل بی‌سروصدا آن را در 6 اکتبر سال 2016 برطرف کرده است. اولین باریک برنامه‌نویس هلندی به نام ویلم دی گروت متوجه مشکل یادشده گردیده است. این مشکل ناشی از استفاده از یک پلاتفورم معیوب تجارت الکترونیک موسوم به Magento است.

ازجمله اطلاعاتی که به این شکل افشاشده می‌توان به نام و نام خانوادگی، آدرس ایمیل، جزییات صورت‌حساب پرداختی شامل آدرس، نام شهر و ایالت و کدپستی، شغل، نام و مشخصات کارفرما، نوع کارت اعتباری، شماره کارت، تاریخ انقضا و کدامنیتی آن اشاره کرد.

پیش‌ازاین و از سال 2015 تابه‌حال سوءاستفاده‌های مشابه دیگری نیز با سوءاستفاده از آسیب‌پذیری امنیتی Magento رخ‌داده است. کمیته یادشده از مارس سال 2016 تابه‌حال بیش از 30 میلیون دلار کمک مالی جمع‌آوری کرده است.

 

منبع:: موسسه اطلاع رسانی سایبربان
نظرات (0)