مشکلات بلندگوی هوشمند
0 نظر ۱۶:۱۲ - ۲۰ دی ۱۳۹۵

 

به گزارش واحد فناوری اطلاعات سایبربان؛ بلندگوی یادشده که ساخت شرکت آمازون است می‌تواند با گوش  کردن به فرامین صوتی افراد، دستورات مدنظر آن‌ها را اجرایی کند. البته از این ابزار می‌توان برای کارهای دیگری مانند پرسش در مورد وضعیت آب‌وهوا، کنترل لوازم‌خانگی هوشمند، جستجو، کسب اطلاع در مورد وضعیت پروازها و... استفاده کرد.

اما مشکل این دستگاه آن است که قادر به درک الگوی صدای هر فرد و تفاوت آن‌ها از یکدیگر نیست و لذا به هر درخواستی که از هر منبعی دریافت کند واکنش نشان می‌دهد. این امر نگرانی در مورد مشکلات امنیتی الکسا و نقض حریم شخصی افراد توسط آن را افزایش می‌دهد.

الکسا چندی قبل با شنیدن صدای کودکی که خواستار خرید یک‌خانه عروسکی توسط والدینش بود سفارش خرید آن را به‌اشتباه صادر کرده بود و زمانی که دو مجری تلویزیونی در زمان صحبت در مورد این رویداد جمله مشابهی را بر زبان آوردند بسیاری از بینندگان برنامه یادشده که در سن دیه گوی آمریکا پخش می‌شد با این شبکه تلویزیونی تماس گرفته و اعلام کردند بلندگوی اکوی موجود در منزل آن‌ها هم تلاش کرده خانه عروسکی سفارش دهد!

به نظر می‌رسد این نوع محصولات مبتنی بر اینترنت هوشمند که در حال همه گیرشدن هستند هنوز به بلوغ و پیشرفت کامل نرسیده‌اند و لذا ضروری است شرکت‌های سازنده برای برطرف کردن مشکلات این‌چنینی تلاش کنند.

نظرات (0)