مسکو: به‌جای انتخابات مغز اوباما را هک کردیم!
0 نظر ۰۹:۰۱ - ۲۲ دی ۱۳۹۵

به گزارش واحد بین‌الملل سایبربان؛ در روزهای پایانی ریاست جمهوری اوباما، تنش‌ها بین روسیه و دولت وی به‌شدت بالاگرفته است. دو هفته پیش اوباما بیش از 50 دیپلمات روسی را از آمریکا اخراج کرد. دیروز نیز رویترز خبر داد واشنگتن یک بازرس ارشد و دستیار نزدیک رئیس‌جمهور روسیه را به همراه ۴ مقام دیگر روسی به خاطر نقض حقوق بشر در فهرست تحریم‌ها قرارداد.

این تنش‌ها بعدازآن بالا گرفت که نهادهای اطلاعاتی و امنیتی آمریکا اعلام کردند، دولت روسیه به دستور شخص پوتین در انتخابات ریاست جمهوری اخیر آمریکا که به پیروزی ترامپ منجر شد دخالت کرده است اما گزارش نهادهای اطلاعاتی آمریکا که در مورد «دخالت روسیه»  منتشر شد که نشان می‌دهد این اقدامات ادعایی به انتشار اخبار جهت‌دار و فعالیت در شبکه‌های اجتماعی محدود بوده است. اطلاعات ملی آمریکا، به فاصله کوتاهی بعد از دیدار «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور جدید آمریکا با مقام‌های اطلاعاتی آمریکا جدیدترین ارزیابی اطلاعاتی واشنگتن درباره «نقش روسیه» در انتخابات ریاست‌جمهوری سال 2016 روسیه را منتشر کرد. این گزارش، نسخه «از طبقه‌بندی خارج‌شده» ارزیابی محرمانه‌ای است که در اختیار «باراک اوباما» رئیس‌جمهور فعلی آمریکا قرارگرفته است.
سازمان اطلاعات آمریکا اعلام کرده که «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه شخصاً دستور «اقدامات نفوذی» درروند انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را صادر کرده است.
در این گزارش آمده است: «هدف روسیه از بین بردن اعتماد به انتخابات دموکراتیک در آمریکا و بی‌اعتبار کردن هیلاری کلینتون (نامزد حزب دموکرات) و پایین آوردن امکان انتخاب وی به‌عنوان رئیس‌جمهوری جدید آمریکا بود. علاوه بر این ما نتیجه‌گیری می‌کنیم که شخص پوتین و دولت روسیه به‌طور مشخص انتخاب دونالد ترامپ به سمت رئیس‌جمهوری آمریکا را ترجیح داده است.»
«ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت خارجه روسیه اما در واکنشی تند به این گزارش گفته: «به نظرم می‌رسد که اگر هکرهای روسی چیزی را در آمریکا هک کرده باشند قطعاً توانسته‌اند دو چیز را هک کنند یکی مغز اوباما رئیس‌جمهور آمریکا که دوره ریاست جمهوری‌اش رو به پایان است و دیگری همان گزارشی که درباره هکرهای روس ارائه‌شده است».«خبرگزاری‌های روسی نیز اعلام کردند» «دلایل و مدارک ادعای مقامات واشنگتن درباره حملات سایبری روسیه چندان متقاعدکننده نیستند، چراکه در غیر این صورت برای ایجاد جنجال سیاسی قطعاً به‌طور علنی منتشر می‌شدند.»

نظرات (0)